Kullanıcı Adı:
Şifre:

CYBERPUNK 2077 [DUYURULDU] [ANA KONU]
CheKD
Konu Sahibi

30 Mayıs 2012; 20:52:32
The Witcher serisinin geliştiricisi CD Projekt RED, Microsoft'un E3 2018 basın konferansı esnasında RPG Cyberpunk 2077'nin yeni fragmanını yayınladı.

Ayrıca CD Projekt RED fragmanda gizli bir mesaj paylaştı. Aşağıdan okuyabilirsiniz.

MESAJIN RESMİ:MESAJIN ORİJİNALI
MESAJIN ÇEVİRİSİ(Çeviri için Masso nickli üyeye teşekkür ediyorum.)


Cyberpunk 2077'nin ilk duyurusundan bu yana tam 2077 gün geçti. Çok kısa bir fragman yayınlayıp, ropörtajlar verdik ve bir daha bizden haber alamadınız...Bu tarz işlerde prosedür böyledir - oyununuzu duyurursunuz, ağzınızı kapalı tutarsınız ve kollarınızı sıvayıp işe koyulursunuz. Sizlere ilk olarak Witcher 3 ve genişleme paketlerini vermek istedik. Bu yüzden Cyberpunk 2077 hakkında sessiz kalmak planladığımızdan çok daha uzun sürdü. Bunun için özür dileriz.

Blood and Wine genişleme paketini bitirip, çıkardıktan sonra Cyberpunk 2077'in yapımı için tam gaz işe koyulduk. Daha önce söylediğimiz gibi, sessiz kalmayı tercih ettik. Peki neden? Cyberpunk 2077 hakkında elle tutulur gelişmeler olduğu zaman oyun hakkında konuşma kararı aldık. Anlamlı ve önemli şeyler olması gerekiyordu. Bu kadar uzun bekleyiş, bütün takıma motivasyon oldu.

Asıl konuya gelelim. O gün; bugün. Eğer bu yazıyı görüyorsan, fragmanı izledin demektir. Cyberpunk 2077'de anlatmaya çalıştığımız konu ise; Amerika'nın çöküşüne tanıklık edeceğiniz bir alternatif bir geleceği, büyük şirketlerin ve çetelerin insanlık üzerinde kurduğu üstünlüğü konu alıyor. Oyunun dünyası tamamen adrenalin ve aksiyonla dolu. Arabaların sizi kovalamasına ve silahların sizi yanlış yollara sokmasına izin vermeyin. Cyberpunk 2077 tamamen hikaye odaklı, açık dünya bir RPG oyunu. Kendi karakterinizi yapabilirsiniz ve.. - daha fazla bilgi için E3 standımıza bekliyoruz.

Bitirmeden önce, aklınızda hala sorular var değil mi?

1. Ne zaman çıkıyor? Oyunu tamamen hazır olduğunda çıkacak. Şu anki duruma göre bakarsak, çıkış tarihine eskisinden çok daha yakınız :). Ama hala bir şeyleri onaylamış değiliz. Sabır gerekiyor. Bizi gaza getiren şey her zaman kalite oldu.

2. Oyun ne kadar büyük? Cidden çok büyük, ama.. dürüst olmak gerekirse, şu an için hiçbir fikrimiz yok. Tüm her şeyi birleştirip, bir araya getirdiğimiz zaman anca o zaman sizlere olası bir şey söyleyebiliriz. Ön-siparişler açılmadan önce sizlere oyun hakkında daha çok bilgi vereceğimize söz veriyoruz.

3. Bedava genişleme paketleri/DRM? Witcher 3'de neye tanıklık ettiyseniz, aynı şekilde devam. Cyberpunk 2077 PC'de %100 DRM sistemi kullanmayacak.

4. Mikro ödemeler? Tek kişilik rol yapma oyununda mı? Kafayı mı yedin sen?

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

OYUNA DAİR BİLGİLER

İLK BİLGİLER(12.6.2018)

Her şeyden önce oyunun FPS (birinci şahıs kamerası) açısından oynanacağı resmen doğrulandı. Hatırlarsanız daha önceleri FPS ve TPS arasında geçiş yapılabileceğine dair bazı iddialar vardı. Ancak görünen o ki durum hiç de öyle değil. Stüdyo olarak bu kararı alırken çok zorlanmışlar, çünkü daha önce hiç FPS kamerası kullanan bir oyun yapmamışlardı. Ancak yarattıkları siberpunk şehir o kadar dolu, o kadar detaylıymış ki bunu oyunculara aktarmanın, her detayı görmelerini sağlamanın ve oradaymış gibi hissettirmenin en iyi yolunun bu olduğu ortaya çıkmış zamanla.

Bununla birlikte FPS kamerasından oynanmasının oyunun bir shooter olduğu anlamına gelmediğinin, Cyberpunk 2077’nin köküne kadar bir RYO olduğunun da altını çiziyor yapımcı. Her ne kadar silah kullanabilecek olsak da oyunda bir CDPR yapımından bekleyeceğimiz her şeyi göreceğimizi belirterek sözlerine devam eden stüdyo çalışanı bizi bekleyen pek çok seçimin, bunlara bağlı sonuçların ve derin karakterlerin olacağını söylemiş.

Cyberpunk 2077’de iki farklı savaş tipi bulunacak: silahlar ve yakın dövüş. Temel olarak üç silah tipi var: geleneksel silahlar, teknolojik silahlar ve akıllı silahlar (sonuncunun hedefi takip etmek gibi özellikleri olacakmış). Bunun yanı sıra motosiklet ve araba kullanabileceğimiz de doğrulandı. Bunlara ek olarak başka araçlar da olacakmış.

Oyunda V adındaki bir paralı asker olarak başlayacağız ve ister kadın istersek de erkek karakter seçebileceğiz. İkisi de tamamen seslendirilmiş karakterler. Sonrasında şehrin üzerimizde kurduğu zincirleri kırmak için kendi rolümüzü belirlemeye çalışacağız. Oyunda 4 farklı karakter yaratma sistemi bulunacak ve her birinin ayrı yetenek ağaçları bulunacak. Görünüşümüzü, cinsiyetimizi, saç şeklimizi, dövmelerimizi ve daha pek çok şeyi belirleyebileceğiz. Ek olarak bir geçmişimiz, arka plan hikâyemiz de olacak. Seçtiğimiz arka plan hikâyesi oyundaki farklı görevleri ve diyalog seçeneklerini açacak.

Oyunun başında herhangi bir sınıf seçmeyeceğiz. Ancak daha sonra oynayış stilimize uygun yetenekleri edinip vücudumuza çeşitli siber cihazlar taktırarak paralı asker, şirket adamı, net runner, teknisyen gibi sınıflara dilediğimiz gibi geçebileceğiz. Sınıf sistemini sınırlandırmak yerine akıcı bir sistem koymayı ve istediğimiz her özelliği alabilmemizi sağlamayı hedeflemişler.

Oyunda level scaling bulunmayacak. Seviye atlama da alıştığımızdan farklı bir şekilde gerçekleşecek. Ana görevleri tamamlayarak toplanabilen tecrübe puanlarının yanı sıra “streed cred” adında farklı bir tecrübe puanı daha olacak. Street cred seviyemiz arttıkça farklı satıcılara ve fixer’lara (kontrat veren kişiler) erişebileceğiz.

“Dünyayı kurtarmak” gibi klişe bir hikâyeye başvurmayacaklarını, The Witcher serisindeki gibi kişisel hikâyelere odaklanacaklarını da belirtmiş yapımcı.

Cyberpunk 2077’de gece gündüz döngüsü ve hava muhalefetleri de yer alacak. Geceleri gündüzlere nazaran çok daha karanlık olacak ve bazı bölgelerde şehrin gerçek yüzü ortaya çıkacak. Ve oyun fragmanda gösterilenin aksine yer yer karanlık bir atmosfere sahip olacak. Şehrin farklı bölümleri farklı grupların elinde olacak. Buna bağlı olarak da sokaklarda karşılaşacağımız atmosfer de farklılık gösterecek.

Buna ek olarak, The Witcher’ın engin arazilerinin aksine bizi bu sefer içlerine girip katlarının arasında dolaşabileceğimiz mega-binalar bekliyor. Bu binalarda silah satıcıları, teknoloji mağazaları, apartman daireleri, fixer’lar ve yan görev veren karakterlerle karşılaşabileceğiz.

Night City’yi tasarlarkan Cyberpunk 2020 adlı masaüstü kutu oyunundan bol bol ilham almışlar. Hatta o oyunda yer alan karakterlerden bazıları 2077’de de karşımıza çıkacakmış. Los Angeles ve San Francisco’nun bir karışımı olan şehir tamamen hayali bir yer. Ve içinde bulunacağımız gelecek günümüzün bir yorumu değil, tamamen hayal ürünü olacak. Ve evet, oyun açık dünya olarak tasarlanıyor. Tasarım aşamasında Blade Runner gibi filmlerden de bol bol ilham almışlar.

KAPALI KAPILAR ARDINDA GÖSTERİLEN DEMOYA DAİR BİLGİLER(13.6.2018)

İlk olarak oyundaki karakterimizin ismi V, kendisi Cyberpunk dünyasında paralı asker rolünde.

V karakterini cinsiyetinden tipine, tipinden kıyafetlerine kadar tamamen özelleştirebiliyoruz. Bu özelleştirmelerin sadece görünüme değil aynı zamanda oynanışı da ciddi etkileri bulunuyor.

Oyundaki kıyafetlerini karakter niteliklerimize (stats) sağladı ekstra bonuslar bulunmakta, bu bonuslar oyundaki Street Cred (Sokaktaki Nam) seviyemize ve dünyadaki karakterlerle olan etkileşimlerimize etki etmekte. Mesela özel bir ceket giydiğinizde daha önce dikkatini çekemediğiniz bir karakter siz o ceketi giyince sizi umursamaya başlayacak. Yani oyundaki bazı içerikler edinmemiz gereken özel kıyafetlerle ulaşılabilecek.

Karakter niteliklerimiz nelerdir peki? Strength, Constitution, Intellligence, Reflex, Tech ve Cool niteliklerini sahibiz. Oyuna klasik RPG'ler de olduğu gibi sınıf seçerek başlamadığımızdan dolayı karakterimizi oyun boyunca istediğimiz yönde geliştirebiliriz.

Oyundaki sınıfımız kullandığımız implantlara göre değişiyor, bu implantlar karakterimizin vucüdunu değiştiriyor ve ona birçok farklı kabiliyet sağlıyor. Demodaki karakter sahip olduğu implantlar sayesinde duvarlarda koşabiliyor, çift zıplama yapabiliyor ve düşmanını pusuya düşüren ani saldırılarda bulunabiliyormuş.

Karakterimizi yaratırken arka planını ve geçmişini seçme şansına sahip olacağız, seçtiğimiz arka plan ve geçmiş hikayeye ve oynanışa etki edecek.

Oyunun kamerası 1.şahıs kamera açısı fakat bu oyunun RPG olduğunu değiştiriyor mu? Demoyu izleyenler kesinlikle hayır demişler.

Oyunda düşmanlarımızın farklı uzuvlarına saldırabileceğiz ve hasar aldıklarında ne kadar hasar aldığını gösteren sayılar (bunu büyük ihtimalle kapatabileceğiz o yüzden endişelenmeye gerek yok bence.) olacak.

Oyunda araçlar bulunacak, motorsiklet ve arabanın kullanılabilir araç olarak oyunda bulunduğu kesinleşti.

Araç kullanımı sırasındaki kamera açısı tamamen oyuncunun kontrolünde olacak, ister 1.şahıs isterse de 3.şahıs kamera açısında kullanabilecek.

Editörlerin çoğunluğu oyunun şiddet ve küfür dolu olduğunu söylüyor. Demoda V bir karakterin kafasını havalandırmaya sokup parçalara ayırmış, başka bir karakterin bir uzuvunu koparmış.

Oyunda diğer karakterlerle The Witcher serisinde olduğu gibi romantik ilişkilerde bulunabileceğiz.

Demodaki karakterimiz V'nin yanında Jackie isimli bir karakter bulunuyormuş, kendisi asabi bir tipmiş ve dövüşler esnasında baya etkiliymiş fakat gizlilik ve laf cambazlığında sınıfta kalıyormuş. Oyunda sanırım yanımıza alabileceğimiz fazlasıyla yoldaş karakter olacak ve bunlar oyuna etki edecekler.

Oyundaki ara sahneler, oyunda ara sahne bulunmuyor denecek kadar iyi yedirilmiş. Ara sahne ve oynanış geçişleri akıcıymış.

Oyun bu nesil konsolların sınırlarını zorlayacakmış. Karakter modellemelerinin ve dünya tasarımının iyi olmasının yanı sıra oyunda yıkılabilirlik bulunacakmış.

Oyunda Ripper Doc karakterini ziyaret ederek V'yi geliştirebiliyor, ona yeni özellikler ve özel güçler kazandırabiliyormuşuz. Demodaki V karakterinin bir gözü çıkarılmış onun yerine görüntüyü yakınlaştırabilen, düşmanlarının zayıf noktalarını tarayabilen ve sahip oldukları eşyaları görmesini sağlayan bir implant bulunuyormuş. Göz implantının yanında silah tutuşunu kolaylaştırması için ve ekstra vuruş gücü için bir avuç içi implantına sahipmiş.

Oyundaki implantlar para ile satın alınabiliyormuş eğer para batıyorsa gidip kara marketlerden askeri implantlar edinebiliyormuşuz.

Oyunda bullet time olarak da bildiğimiz aksiyon sırasında zamanı yavaşlatabilme özelliğine sahipmişiz. Bu özellik editörlere oyundaki karakterin standart özelliklerinden biri olarak görünmüş.
Editörler oyunda bullet time bulunmasını yadırgamamış çünkü demoda V bir boss savaşında zamanı yavaşlatarak düşmanın ardında saklı bulunan exo iskeleti indirmiş ve boss parçalamış.

Oyundaki şehrimiz Night City 6 farklı bölgeye ayrılıyormuş. Bunlar: City Center, Watson, Westbrook, Heywood, Pacifica ve Domingo

Bazı bölgeler gecekondu mahallelerinde oluşurken bazıları suçtan arındırılmış zengin mahallerinden oluşuyormuş.

Şehirde bulunan her bölgenin kendine has bir ekosistemi, marketi ve karakterleri varmış.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Gameinformer'dan bir editör demoyu görmüş ve izlenimlerini yayınladığı yazıda aktarmış. Bilgileri okudum ve adamın gözünden kendi yorumumla Türkçeye çevirdim, hatalar olabilir, belirtirseniz düzeltirim.

Demo karakter yaratımı ile başladı. Karakterinizi kadın veya erkek seçebiliyor, baştan aşağı yaratabiliyorsunuz. Karakterin sahip olacağı yara izleri, dövmeler, saç stili, makyaj ve dahası karakter yaratımı esnasında tasarlanabiliyor. Karakter ismi V ve kendisi bir paralı asker, kendisi sıradan insanlar için fazlasıyla tehlike olan işlerin aranan kişisi. 2077 öncesi V nasıl biri peki? Buna oyuncu karar verecek, farklı seçeneklerden oluşan arka plan yaratma bulunacak ve oyuncu arka planını belirleyebilecek.

Oyunda yapılan seçimler oyuna anında etki ediyor, yaptığınız cinsiyet seçiminin de hikâyeye etkileri var. Karakterin arka planını oluşturduktan sonra Cyberpunk dünyasındaki yerinizi belirliyorsunuz, mesela bu Netrunner, Techie, Solo veya isterseniz hepsinin karışımı olabilir. Karakter yaratımı esnasında herhangi bir sınıf seçimi olmuyor, oyun ilerledikçe oyuncunun tercihleri ile karakter şekilleniyor.Bu demoda, CD Projekt Red V’nin kadın halini yarattı. Demo oyunun direk başından değil fakat başlangıca yakın bir kısımdan başladı. Oyunun dünyasını büyük şirketler kontrol etmekte sokaklar ise organize suç çeteleri tarafından idare ediliyor yani anlayacağınız hayatta kalmak zor. Demoda V’nin yanında Jackie Welles isimli bir kiralık katil bulunuyor.

V ve Jackie, Scavengerlar (Yağmacılar) tarafından yıkıntı halindeki bir apartman kompleksinde alıkonulduğu düşünülen kayıp bir kişinin peşindeler. Bu bahsi geçen yağmacılar insanları kaçırıp onların implantlarını söküyorlar. Demoda bu olayın yaşandığına tanık olmadık, sadece silahı 1.şahıs kamera açısından doğrulttuğunu gördük. Demo sırasında bir Cd Projekt çalışanı kameranın 1.şahıs olmasını “Sizleri aksiyona daha yakın tutmak için tercih ettik.” diyerek açıkladı.Demoda V odaya daldı ve hızlıca bir şeylerin arkasına saklandı fakat saklı kaldığı süre fazla uzun sürmedi. Bunun üzerine V refleks güçlendirici kullandı ve yağmacıların üzerine ateş açtı. Mermiler havada süzülürken V bullet time’ı açtı ve dünya birkaç saniyeliğine yavaşladı, bu birkaç saniye V için yetti. Bir sonraki odadaki yağmacılar V ile doğrudan temas kurmak istemediklerinden metal kapıyı V’nin suratına kapattılar. V ve Jackie alternatif bir yol düşünürken yağmacılar saldırmaya başladılar. Bu durum üzerine V ve Jackie pencereyi kullanarak yağmacıları çapraz ateşe aldılar. V son yağmacıyı indirdiğinde Jackie yağmacının yanına gidip “Buna artık ihtiyacın olmayacak aslan parçası” dedi ve silahı elinden aldı.

Sonrasında V banyoya doğru ilerledi ve rahatsız edici bir manzarayla karşılaştı. Küvetin içi su, buz ve insan cesetleri ile doluydu. V küvetin yanındaki erkek cesedine kenara itti ve küvetin içinde uzanan kadını kontrol etti. V kadının boş bakışlarına tanık oldu fakat kadın hala nefes alıyordu. V kadını küvetten çıkardı. Sonrasında V birileriyle iletişime geçti ve ona kadının zihnine girip onu kurtarmayı deneyeceğini söyledi. Kadının zihnine giren V çeşitli verilere ulaştı ve kadının önemli biri olduğunu anladı. Sonrasında V sağlık ekiplerini çağırdı fakat o sırada kadının kalbi durdu bunun üzerine V kadının kalbine özel bir şeyler enjekte ederek kadını hayata döndürdü. Daha sonrasında kadın balkondan gelen uçan ambulansa bindirildi.Gelen sağlık ekibi iyi bir sigortası olan zengin insanlar için geliyordu ve oldukça iyi bir şekilde silahlanmış görünüyordu. V sağlık ekibine bizi de yoldan geçerken atar mısınız diye sordu fakat herhangi bir geri dönüş alamadı. Sonrasında V’yi şehirde yürürken gördük, sokak çok farklı tipte insanlarla doluydu ve harika görünüyordu. İnsanlar her yerdeydi ve hepsi farklı görünüyorlardı. Eğer oyuncu etraftaki insanlara odaklanırsa V onların dünyadaki pozisyonlarını görüntüleyebiliyordu. Odaklandığı kişiler hakkındaki bilgiler ve seviyesi o kişilerin üstünde yazı ile beliriyordu. V sokakta ilerledikçe bazı karakterlerin yanına yaklaşılabildiğini ve onlarla konuşabildiğini gördüm fakat demoda bu gösterilmedi.

Daha sonrasında V apartmanına geçti, dairesi yağmacıların izbe mekanına kıyasla çok daha iyi bir durumdaydı. V pencereleri açtı karşısında neon ışıklarla ışıklandırılmış reklam panolarını gördü, sonrasında bilgisayar gibi de kullanılabilen pencereden maillerini kontrol etti. İlerleyen kısımlarda V silahlarının bulunduğu arka odaya geçti, emanetini aldı ve ceketlerinin bulunduğu dolaba yöneldi, bu ceketlerin hepsi V’ye ayrı bir koruma bonusu veriyordu (fiziksel, termal, EMP, vb.) ayrıca ceketler V’ye Street Cred sağlayıp sokaktaki namını artıracak bonuslar da sağlıyordu.Evinden sonra V tekrar şehre döndü bu sırada bir boks maçına denk geldik. Maç halka açık bir alandaydı ve bir insan ile bir robot veya artık insana benzemeyen biri arasındaydı. Sonrasında bir suç mahalline denk geldik, gördüğümüz kadarıyla polisler olayı Batman Arkham oyunlarında olan dedektif modundaki gibi hologramlarla canlandırıyordu.Sonrasında V fütüristlik bir arabanın arka koltuğuna bindi ve Dexter Deshawn isimli, kolunda altından implantları bulunan ve purosunu tüttüren iri biriyle buluştu. Dexter bir fixerdı ve V için bir görevi vardı. V bu tip işlerin aranan insanıydı ve biraz eddy (oyundaki para birimi) kazanacaksa memnuniyetle yardımcı olmaya hazırdı. Dexter potansiyel bir soygun hakkında konuşmaya başladı bu sırada oyuncuya diyalog seçeneği sunuldu. Ayrıca CD Projekt çalışanın deyimine göre bu konuşma sırasında seçeceğimiz diyaloglar sadece oyunu değil aynı zamanda alacağımız görevi de değiştiriyormuş.

Dexter, V’nin güvenilir ve kayda değer biri olup olmadığını görmek istiyordu. V’nin görevi bir grup suçlu tarafından Militech Şirketinden çalınan yüksek kaliteli bir ekipmanı geri almaktı.V görev için ilk olarak ripperdoc’a uğrayıp bazı geliştirmeler aldı. Gördüğümüz kadarıyla oyuncu buraya istediği zaman gelebilir ve sayısız geliştirmeyi görüntüleyebilir. Geliştirme alma sürecindeki detay sayısı inanılmaz derecedeydi. V’ye kolundan iğneyle bir şeyler enjekte edildi ve avuç içine doktorla iletişim kurabilmesi için çeşitli kablolar bağlandı. Sonrasında doktor V’nin gözünde bir şeyler yaparak gözünü çıkardı ve kısa bir süreliğine kapattı. V’nin gözüne geliştirme uygulanırken V bir süreliğine bedenin kontrolünü kaybetti. Peki V’nin gözüne eklenen geliştirme neydi? Tehditleri, geçiş noktalarını ve dahasını taramasını sağlayan Kiroshi isimli bir optik tarayıcı. Bu optik tarayıcı sayesinde V objelere yakından da bakabiliyordu. Ayrıca V’nin eli deri altı bir teçhizat ile donatıldı bu sayede silahları daha güçlü tutabilecek ve daha isabetli atışlar yapabilecekti. Anlatım esnasında bu doktorun namuslu bir adam olduğunu, pis işlere bulaşıp illegal geliştirmeler yapmayacağını söylediler ama herkes namuslu değil sonuçta değil mi?Geliştirmeleri halleden V artık göreve hazırdı. Dışarıda Jackie ile buluştu ve yeni arabasını gördü. V, Jackie’e “Bir tur ver de deneyelim” dedi. Bunun üzerine oyunda araba kullanmayı gördük, sürüş hem 1.şahıs kameradan hem de 3.şahıs kameradan yapılabiliyordu. V, kalabalık caddelerden geçip otoyola çıktı ve yoluna devam etti. V arabayı kullanırken şehrin ne kadar büyük olduğunu gördük. Jackie ve V arabada muhabbet ederken yağmacıların saldırısına uğradılar sonrasında V arabanın dışına sarkıp karşılık verdi. Yağmacılar öldüğünde ve arabaları yok olduğunda Jackie ve V yollarına devam etti.V şirket yetkilileri ile görüşmeye geçmeden önce onları tarayarak bir tarttı, CD Projekt görev öncesi hazırlığın çok önemli olduğunu söyledi. Yetkililerin hepsi V’den daha yüksek seviyeydiler. Sonrasında V dikkatli bir şekilde yetkililere yaklaşarak onlarla konuşmaya karar verdi. İlginç olan şey, yetkiler bir nero-link yaratmış ve bu sayede V’nin yalan söyleyip söylemediğini anlayabiliyorlar. Yetkililer ona yalnız mı geldin yoksa birileriyle mi gibi klasik sorular sordular. Bu durumdan haberi olmayan V yalnız geldim dedi ve yetkililer yalan söylediğini anladılar. Sonrasında V yetkililer tarafından yere yatırıldı ve kafasına bir silah doğrultuldu. V’nin silahına davranma şansı vardı fakat CD Projekt bunu yapacaksanız ciddi bir şekilde düşünmeniz gerek dedi. Bu açıklamadan sonra oynayan kişi V'ye uzlaşma yolunu seçtirdi ve şirketin güvenini kazandı.

V’ye çalınan ekipmanı alması için bir miktar kredi çipi verildi ve serbest bırakıldı. Çete ile V arasındaki değiş-tokuş planlandığı gibi gitmedi, Maelstrom çetesi V’ye şirketten daha az güveniyordu. Liderleri Royce terkedilmiş bir et fabrikasını çetenin mekanı haline getirmişti ve çalınan ekipmanların bazılarını çoktan yeni model silahlara dönüştürmüştü. V karşılaştığı manzaradan hoşlanmamıştı, Maelstrom çetesinin mekanı oldukça güçlendirilmişti ve onlar bu mekanın tam merkezine gidiyorlardı.V değiş-tokuş için çabalıyordu fakat Maelstrom ve Jackie’nin arasında bir gerginlik yaşandı fakat sonrasında ortam yatıştı. Çete çalınan ekipmanı gösterdi ve V krediyi teslim etti fakat sonrasında krediye virüs yüklendiği ortaya çıktı ve bu virüs Maelstrom’un sistemi çökertti. Sisteme bağlı olan çete üyesi bu olay sonrasında çok feci bir şekilde öldü, kafası patladı ve gözlerinden alevler fışkırdı.

Olaylar sarpa sarınca V ve Jackie kendilerini yine bir aksiyonun içinde buldular. Maelstrom V’nin yerini tespit edene kadar V geliştirmelerle dolu bir odaya girdi ve orayı lootladı. Sonrasında seken mermilere sahip bir silah buldu ve bir sonraki oda da silahı kullandı. Silahtan ateşlenen seken mermiler duvara çarparak düşmanı arkasından indirdi. Eğer isteseydi V burada düşmanını gizlice yaklaşabilir ve boğazını kesebilirdi hatta çetenin nero sistemini hackleyip aralarındaki bağlantıyı bozabilirdi. Etrafta araştırma yapmaya devam eden V sonrasında hacklenebilir bir kapı gördü fakat seviyesi kapıyı hacklemek için yeterli değildi ve havalandırmadan ilerlemeyi tercih etti. Oyundaki etrafı keşfetme Deus Ex’i andırıyordu, V’nin bir yere ulaşmak için birden fazla yolu bulunuyordu.

Daha sonrasında öğrendik ki V’nin koluna Wolverinin pençelerine benzeyen Mantis Blades eklenmiş. Bu eklenti sayesinde V duvarda koşabilir ve bıçaklardan birini duvara saplayarak yüksek pozisyon avantajına sahip olabilirmiş sonrasında kendini bırakıp düşmanın üstüne çökebilirmiş ve eğer zamanlamayı da iyi ayarlayabilirse düşmanın kafa uçarabilirmiş. Ayrıca CDProjekt bize V'nin çok çevik bir karakter olduğunu, istediği zaman zeminde kayabildiğini ve çeşitli hareketleri birleştirerek bullet time’da düşmanlarını yok edebileceğini söyledi.

Görevin sonlarına doğru V çete lideri Royce ile karşılaştı ve Royce savunmaları düşürülmeden saldırılardan etkilenmeyen bir exo iskelet zırhı giydi. V bu durum üzerine Royce’un zayıf noktasını ortaya çıkardı ve savunmasını etkisiz hale getirdi. Savunması etkisiz hale gelen Royce’un V karşısında hiçbir şansı yoktu ve V, güçlü bir pompalıyla işini halletti.

Demonun sonunda V, Militech’in başını tehdit etti ve Dexter’a görev hakkında rapor verdi.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

RESİMLER_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

VİDEOLAR

2012 YILINDA YAYINLANAN DUYURU VİDEOSU2013 YILINDA YAYINLAMIŞ OLAN OYUNUN İLK FRAGMANIMICROSOFT 2018 E3 FRAGMANICiri'nin Anlatımıyla Cyberpunk 2077_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

OYUN HAKKINDAKİ SÖYLENTİLER


Oyundaki Muhtemel Ana Düşman

Cyberpunk 2077'ın E3'de yayınlanması şerefine CDProjekt Steam'de The Witcher oyunlarında indirim yaptı, indirim sayfasında The Witcher 3'ün ana düşmanı Eredin'nin yanında bir karakter daha görüyoruz, bu karakterin Cyberpunk 2077'deki ana düşmanımızın olabileceği düşünülüyor._____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

MÜZİKLER


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


KAYNAKLAR

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Cyberpunk_2077_E3_2018_Fragmani-91200.htm
http://oyungezer.com.tr/haber/53523-cyberpunk-2077-yle-ilgili-yeni-detaylar-ortaya-cikti< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 15 Ağustos 2018; 19:46:5 >


En Beğenilenler Tüm Yorumları Aç

Oyundan yeni görsel yayınlandı

(Görsel)
adnansetek - 2 yıl önce
puhahaha vakti zamanında böyle bir şey demişim.

o zamanlar hiçbir şeyden haberimiz yoktu tabii :) ne çevirmesi lan keriz miyim
tzakhi - 2 yıl önce


cyberpunk 2077 i çıkmasını beklemekten sıkılanları istanbul 2077 e alalım
Winter Is Coming - 2 ay önce
Bazı arkadaşlar Cyberpunk ile distopyayı karıştırıyor. Bu oyun tam anlamıyla bir CyberPUNK. Direkt olarak Cyberpunk 2020'den ilham alınma. Kaynak materyale bakın tamamen ona bağlı gidiyorlar. C...
Six Feet Under. - 2 ay önce
Gameinformer'dan bir editör demoyu görmüş ve izlenimlerini yayınladığı yazıda aktarmış. Bilgileri okudum ve adamın gözünden kendi yorumumla Türkçeye çevirdim, hatalar olabilir, belirti...
CheKD - 2 ay önce
Seni Seviyorum CDP


(Görsel)
Ömürcan - 2 ay önce
Reddit'te bir kullanıcı AMA yapmış ve tüm soruları yanıtlamış. Ben de orada bulunan en Top soruları toplayıp Türkçeye çevirdim ve aşağıdaki gibi bir liste oluşturdum arkadaşlar. Yararlanabilirs...
Blackworms - 2 ay önce
E3 tanıtımı cidden hakkını veriyor, ''CGI gösterip geçtiler'' dediğinize göre canlı izlemediniz siz sanırım yayını O günkü yayının tekrarını izleyip tekrar gelin...
-Bane - 2 ay önce

Sta1ker
30 Mayıs 2012; 21:07:44
biraz daha ayrıntılı bilgi:

''CD Projekt'in bugünkü konferansında yeni RYO oyunu resmi olarak duyuruldu. William Gibson'ın ve Bruce Sterling'in 1988'de kaleme aldığı Cyberpunk, AAA kalitesinde bir oyuna dönüşüyor! Andrzej Sapkowski'nin eseri Witcher'ın oyun halini hepimiz bildiğine göre Cyberpunk için nefeslerimizi bugünden tutabiliriz!

Yapımcı ekip oyunun "yetişkinler için yetişkin bir RYO" olarak tanımlıyor. Fütüristik bir dünyada gerçekçi ve ölümcül bir macera sunacak olan oyun lineer olmayacak, pek çok sınıf içerecek, pek çok silah-cephane barındıracak, güçlendirmeler, implantlar ve yüksek teknolojik silahlara ev sahipliği yapacak. 1990'da yapılan ilk oyunun yaratıcısı Mike Pondsmith, CD Projekt Red'in bu olgunluktaki, distopik hissi veren oyunu yapabileceklerini gördüklerini ve beraber, herkesin beklediği Cyberpunk oyununu geri döndüreceklerini söyledi.''

kaynak: http://oyungezer.com.tr...nu-belli-oldu-cyberpunksiberarmi
30 Mayıs 2012; 22:24:43
Oh oh oh derim başka bir şey demem :)
Bu haberi bekliyordum bende, iş güç, diablo derken unutmuştum açıklama yapacaklarını.

CD Projekt'ten babam çıksa yerim. Hele Cyberpunk Rpg ise çiğ çiğ yerim :) 2013 sonu veya 2014 başı çıkar en erken bence.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 30 Mayıs 2012; 22:25:14 >utku191
30 Mayıs 2012; 22:45:04
Bugün de baya cyberpunk hakkında konuşmuştuk Shadowrun konusunda bu haber üstüne cila oldu ha şöyle biraz artsın şöyle oyunlar da günlerimiz hangisini oynıcagımızı secmekle gecsin:)

hatta william gibson'dan alıntı ypamıştım ooo cd project'in ajanı mıyım yoksa :D< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utku191 -- 30 Mayıs 2012; 22:46:10 >siberarmi
30 Mayıs 2012; 23:17:04
Ben de şunu ekleyeyim elemanların sözleri oyunla ilgili;1. Büyüklere RPG olacak :) Gerçekçi, sert, olgun müthiş zengin bir gelecek teması üzerine kurulu.
2. Detaylı ve canlı, çizgisel olmayan bir hikaye,
3. Masa üstü RPGsine dayalı gelişmiş oyun mekaniği,
4. Değişik karakter sınıfları,
5. Devasa miktarda silah, upgrade, sibernetik implant ve yüksek teknolojik oyuncak çeşitliliği,
6. Gelecek temalı RPGler için yeni standartları oluşturacak süper bir oyun tecrübesi.

Adamlar çok iddialı geliyor, tek diyeceğim bedenim ve ruhum hazır :) Ön sipariş açıksa basayım parayı direkt.

Eklenti: Oyunun baz alacağı kitapta aha budur;
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 30 Mayıs 2012; 23:22:36 >Vallaha CD Projekt'in vaatleri boş çıkmaz bu adamlara güvenim sonsuz Ve yine Rpg dünyasında çığır niteliğinde bir oyun gelebilir verdikleri sözlere bakarsakReapersRevenge
30 Mayıs 2012; 23:45:26
Güzel olacak gibi duruyorDMUKKS
30 Mayıs 2012; 23:55:56
CD Projekt diyorsa doğrudur.

Wasteland 2 ooooo

Shadowrun Returns oooooooo

Cyberpunk ooooooooo

valla deli yıl olacak 2013

siberarmi
30 Mayıs 2012; 23:58:26
CDPR nin bizlere teşekkürü :)
brokenwings
31 Mayıs 2012; 0:00:46
deus ex gibi sanırım...Akbaba89
31 Mayıs 2012; 2:54:12
Kimse optimizasyondan bahsetmemiş.

Buna gelen 1 yanıtı gör.


Sta1ker
31 Mayıs 2012; 5:09:50
quote:

Orijinalden alıntı: Hacıkafir

Kimse optimizasyondan bahsetmemiş.
Playas
31 Mayıs 2012; 14:23:34
CD Projekt Bu Oyundada Tutturursa Bu adamlar Tutulamaz olurbobafett
31 Mayıs 2012; 15:10:54
Deus Ex 1'in bıraktığı yerden devam ederlerse süper olur; yapay zekaya özellikle umarım özen gösterirler. Onun haricinde distopik temalar içeren oyunlara özel ilgim hep olmuştur. 2013'de çıkması zor bence 2014ü rahat bulur gibime geliyor.siberarmi
31 Mayıs 2012; 21:19:47
Konferansı izlemek isteyenler varsa ahanda;
Bu arada oyun Witcher 2 nin kullandığı Red Engine ile yapılacak, gözlerimiz bayram edecek gene. RPGlerde(genel olarak oyunlarda) grafik arama fazla ama CDPR bizi şımartıyor :)

Mike Pondsmith'in sesi çok fenaymış ^_^wildlove
1 Haziran 2012; 0:21:24
oyhş içim bi oyhş oldu

ilk deus ex gibi efsane bir yapım olacak gibime geliyor. onun gibi de müzikleri olursa (ilk deus ex müziklerini unreal müziklerini yapan besteci yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam) dadından yinmez oraya yığılır kalırım. bu herife yaptırsınlar müzikleri mümkünse, ölürüm leaayn


günde 5 doz dinleyiniz.Buna gelen 1 yanıtı gör.


bobafett
1 Haziran 2012; 1:51:47
Deus Ex'in müziklerini yapan şahıslar Alexander Brandon ve Michiel van den Bos ikilisi olarak geçiyor, ama sanırım büyük rol Alexander'da olmalı. Tüm zamanların en iyi müziklerine imza atmışlardır kanımca, kanlı favorimdir, komple ripi arşivimde bulunur

Ayrıca oyuna tutulmamda çok büyük etken olmuştur, inkar edilemez bir gerçek !

Multisi esasında çok zevkli oluyor, bilmiyorum hala takılanınız var mı, ama ben birkaç sene evvel fena bağımlısı yapmıştı kedine, gündür en az 1-2 saat girip oynardım.

Bir tane de benden parça, favori club parçam
http://www.youtube.com/watch?v=6GwMEukPkqY&fmt=18

Bu arada konusuzluktan her rpg oyunu o veya bu yolla Deus Ex'e bağlanıyor farkettiniz mi ? Deus Ex başlığımız olmalı !

Son Edit: Vay be elemanın teki ne güzel elektro gitar cover yapmış Unatco parçasına, harika olmuş: http://www.youtube.com/...&feature=related&fmt=18< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoBaFeTT -- 1 Haziran 2012; 2:46:47 >siberarmi
1 Haziran 2012; 9:49:49
quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

oyhş içim bi oyhş oldu

ilk deus ex gibi efsane bir yapım olacak gibime geliyor. onun gibi de müzikleri olursa (ilk deus ex müziklerini unreal müziklerini yapan besteci yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam) dadından yinmez oraya yığılır kalırım. bu herife yaptırsınlar müzikleri mümkünse, ölürüm leaayn


günde 5 doz dinleyiniz.
Umarım böyle olur müzikler iyice havaya gireriz bizde. Direkt Blade Runner OFC de kullanabilirler.(plağı var bunun hala bizde )
Kulağa hoş gelen futuristik müzik yapmak orta çağ melodileri yapmaktan zor bence ama CDPR ye inancımız büyük :)Ben de Blade Runner sempatizanlığı yapayım iyicene :)< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 1 Haziran 2012; 9:55:19 >MoRaCe
1 Haziran 2012; 10:02:17
Helal size be.. Her firma sizin gibi olsa biz işi gücü bırakır kendimizi oyun oynamaya adarız herhalde (Neyseki her firma öyle değil ). Gelecekte geçen oyunlar her daim itici gelmiştir bana; kalitesi ne kadar iyi olursa olsun. Umarım bu ilgimi çeker. Beklemedeyiz...

Buna gelen 1 yanıtı gör.


siberarmi
1 Haziran 2012; 10:06:30
quote:

Orijinalden alıntı: MoRaCe

Helal size be.. Her firma sizin gibi olsa biz işi gücü bırakır kendimizi oyun oynamaya adarız herhalde (Neyseki her firma öyle değil ). Gelecekte geçen oyunlar her daim itici gelmiştir bana; kalitesi ne kadar iyi olursa olsun. Umarım bu ilgimi çeker. Beklemedeyiz...

Hocam imzan ile postun pek uyumlu olmamış :) Starcraft'ı gayet çekici bulmuşsun anladığım kadarıyla.

Şaka bir yana denemediysen Deus Ex' leri denemeni tavsiye ederim. Ön yargılarını kırabilirler bence.

Buna gelen 2 yanıtı gör.


CYBERPUNK 2077 [DUYURULDU] [ANA KONU]