Kullanıcı Adı:
Şifre:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]
dr20mouse
Konu Sahibi

8 Şubat 2016; 16:55:50
GALAXY S7 ve S7 EDGE ANA KONUSUNA HOŞGELDİNİZ★★ ÖNEMLİ HABERLER ★★-----------------------------------------------Servis Sürecim-----------------------------------------------


Telefonumu 18 Aralık 2017 tarihinde hem merak ettiğim için hemde Sayın Tansu Bey'in açılışında yaptığı vaadler ve servisi kullanan bazı müşterilerin yazdığı memnuniyet mesajlarında sonra İstanbul Üsküdar'daki Samsung Emaar mağazasındaki servise pil ömrümün azalması şikayeti ile teslim ettim. Servis elemanlarının ilgisini test etmek için hiçbir şey bilmeyen sıradan bir vatandaş gibi sorunumu anlattım. Elemanın ilgisini ölçmek için başka konularda da soru sordum. Tahmin edeceğiniz gibi verilen cevaplar tatmin edici değildi. Hatta vasattı bile diyebilirim.

Cihazımın pilini eskisi gibi şarj tutmadığını, hızlı şarj açık olmadığı halde hızlı şarj süresinden daha hızlı şarj olduğunu, kapasitesinin %71 seviyesine düştüğünü, günümü çıkartacak kadar yetmediğini ve günde iki kez şarj ettiğimi anlattım. Cihazımın bilgilerini doğrulanıp servis tarafından teslim alındı. Pilinin değiştirileceği belirtildi ellerinde hazır parça olmadığı için en geç 4 gün içinde teslim edileceği söyledi.

Bilmeyen bir vatandaş gibi davrandığım için servis belgesini aldıktan sonra mekandan ayrıldım. Halbuki beklediğim servisten ayrılmadan önce yedek telefon verilmesiydi ama vermediler (halbuki Tansu bey mağaza açılışında tamir süresi 1 saati aşan cihazlar için yedek cihaz verileceğini söylemişti).

20 aralık tarihinde 444 77 11 numaralı Samsung müşteri hizmetleri numarasını arayıp cihazın durumunu sorguladım. Müşteri hizmetleri cihazın serviste yedek parça beklediğini söyledi. Bana internet sitesi üstünden cihazın durumu takip edebilmemi sağlayacak müşteri numarası ve servis numarası verdi. Bende görüşmeden sonra kontrol ettiğimde cihazın beklemede olduğunu gördüm.

22 aralık tarihinde verilen numaralarla cihazın durumunu kontrol etmek istediğimde bilgi bulunamadı hatası aldım. Bu durumun ardından Samsung müşteri hizmetlerini arayıp cihazın durumunu sormak istedim. Temsilci bey bana cihazın hazır olduğunu söyledi size bir bilgi mesajı gelmedi mi diye sordu. Bende mesaj gelmediğini söyledim ardından cihazda yapılan işlemleri sordum pilinin değiştirildiğini ve yazılım yüklendiğini söyledi. Eğer servise yakın değilseniz servisi arayıp cihazın durumunu sorgulamamı söyledi. Görüşmeyi kapattıktan sonra 0216 577 23 99 numaralı telefonu arayıp Samsung mağazasındaki cihazımın durumunu sordum. Cihazın işlemlerinin tamamlandığını teslime hazır olduğu söylendi. Bende yola çıkıp cihazı almaya gittim.

Servise vardığımda cihazı teslim alırken tüm kontrolleri yaptım cihazda çizik ezik kırık yoktu yani temiz iş yapılmıştı gözümde artı puan aldı servis hatta ve servisten memnun ayrıldım.

Tabi herkes bu hikayenin sonunun güzel bittiğini düşünmüş olabilir ama işin aslı öyle değil tabi ki de. Samsung servisi hiç böyle iyi olabilir mi

Eve vardığımda ilk iş telefonu kapalı halde şarj etmek oldu. Bu yüzden şarj süresini tutmadım. Şarj olduğunu anladığımda açtım kurulumunu yaptım ve kullanmaya başladım. Bir gün sonra ilk şarjımı bitirdiğimde ekran süremin 3,5 saatte kaldığını gördüm cihaz kurulum sürecinde zorlandığı için erken bittiğini düşündüm. Kayıt altına aldığım ilk şarjda şarj işlemi bittikten sonra değerleri kontrol ederken ilk şokumu yaşadım. Pil değeri servise teslim etmeden öncesiyle aynıydı. Ben nasıl olur bu iş diye düşünürken kullanmaya devam etmeye karar verdim. Günlük şarjımı bitince ekran süresine baktığımda 3 saatte kaldığını gördüm. Bir sonraki gün tekrar şarj ettiğimde aynı şekilde pilin kapasitesinin %71'kadar yani 2100 mAh civarı kadar şarj olduğunu gördüm. Pazartesi günü belgeleri telefonu alıp tekrar servise gittim.

Evet dediğim gibi 25 aralık günü tekrar emaar mağazasındaki Samsung servisine gittim. Pil konusunda aynı sorunları yaşadığımı hem burada ki elemanın cihazı teslim alırken hemde müşteri hizmetlerindeki temsilcinin de pil değişimi yapıldığını söylediğini söyledim. Bana verilen servis belgesini istediler verdim burada sadece yazılım yüklendiğinin yazıldığı söylendi. Bende yazılım yüklemek için mi 4 gün burada durdu cihazım dedim. Bunun bende yapardım yarım saatte dedim. Zaten orjinal yedek parça bulsam buraya gelmem kendim alıp pilini değiştiririm elektronik teknikeriyim ben dedim. Tahtakalede veya başka yerde satılan parçaların hepsi yan sanayi olduğunu biliyorum ayrıca serviste değişim yapılan parçanın yenisi takılıp eskisi aynı şekilde kutulanıp fabrikaya geri gönderildiğini de biliyorum dedim. Yani anlayacağınız bütün forsumu kullandım tabi daha sona sakladığım atışım da vardı

Bunları dedikten sonra cihazı tekrar teslim alıp pilinin değiştirileceği söylendi bende umarım deyip bir hışımla servisten ayrıldım. Kafama takılan müşteri hizmetlerini neden pilin değiştirildiğini söylediği oldu bir tek o an. Acaba müşteri hizmetleri de bu yalana ortak mıydı yoksa servis bilerek yanlış bilgi mi verdi kafamda deli sorularla evime geri döndüm

1 gün sonra servisi arayıp sorduğumda cihazın hazır olduğu söylendi tekrar servise gittim. Serviste takriben 15-20 dk bekledikten sonra bana verilen bilginin yanlış olduğu eski servis kaydınıza bakılıp size yanlış bilgi verildi denildi. Bende pili değişecek ama değil mi dediğimde evet değişecek parça yeni gelmiş akşam 7 gibi hazır olur isterseniz bekleyin isterseniz beklemeyin yarın teslim almaya gelin denildi. Bende o ortamda beklemek istemedim eve geri döndüm.

Artık son kozumla ilgili planımı da hazırlayıp bir sonraki gün 27 aralık tarihinde cihazımı teslim almaya tekrar gittim. Bu sefer cihazı aldığımda pilinin ve hatta anakartının değiştirildiğini gördüm. Neden anakartta değiştirildi diye sorduğumda pil dışında anakartında da sorun olduğu söylendi. Bana pek inandırıcı gelmese de tamam diyip cihazı kontrol etmek için aldım. Gerekli kontrolleri yaptığımda cihazda çizik, ezik, bozukluk, toz, su geçirmemezliğinde bir sorun olmadığını gördüm. Yaptıkları işçilik çok güzel ama ilk baştaki sorunu anlatıp gerekli çözümün uygulanmasında zorluk çıkarılması benim memnuniyet seviyemi nötrledi. Açıkcası zamanında 400 lira daha az verip amerikan versiyon S7 almadığıma pişman oldum.

Bunları anlatıyorum çünkü malum Resmi ithalat ile satılan Samsung telefonlar ile paralel ithalat ile satılan Samsung telefonların arasındaki fiyat farkı eskisine göre çok fazla bu verilen farka rağmen adam akıllı servis hizmeti verilmiyorsa resmi ithalat ile cihaz almanın bir faydası yoktur benim nazarımda. Bu verilen servis hizmeti telefona verilen paraya göre vasat kalıyor. Ben tüm bilgimi forsumu kullanmasam sıradan vatandaş olsam cihazım tamir edilmeden eve gönderilecektim. Bu yazdığımı bir samsung yetkilisi okur mu bilmem ama ya bu fiyatları düşürün yada verilen servis hizmetini fiyatının hakkkıyla yerine getirecek hale getirin. Paralel ithalatların servislerinin bir işe yaramadığını biliyorum ama onlar düşük fiyatla satış yapabiliyorsa sizinde aynı fiyatlardan temin edip satışa sunduğunuz belli oluyor aradaki farkın hizmetler için alınmadığı da servis politikasından belli oluyor. Bu şekilde benim gibi bir çok kişinin resmi ithalat telefon artık almak istemeyeceğini anlayabilirsiniz.

Şuan cihazım iyi durumda bir sıkıntısı yok en az 1 yıl daha kullanmaya devam ederim. Pili değiştikten sonra ekran süresi ve bekleme süresindeki artış muazzam. Pil sıkıntısı yaşayanlar Accubattery programı yardımı ile kapasite ölçümü yapın kötüyse servise gidip bilgili olduğunuzu göstererek pil değişimini isteyin. Bu yazımı görüp cevap yazmak isteyen olursa mümkünse özel mesaj tercih estin anakoyuna yaptığım protestonun gereği olarak cevap vermeyeceğim.Not: Uzun süredir anakonuda yokum farkındasınızdır. Konuyu kendi isteğimle (yada istemesem de mecburen) terk etmek zorunda kaldım. Çünkü DH forum ve yöneticileri de DH anasayfası gibi bozulmuş. Düzgün bilgi verenler ezilirken troller yüceltiliyor. Bu duruma kızdığım için foruma faydalı işler yapmayı bıraktım (bir nevi forumu protesto ediyorum). Bazen ana konuya bakıyorum ama ihtiyacı olanlara cevap veremiyorum. İhtiyacı olanlar bilsin ki bunun sebebi DH forum yöneticilerinin pervasızlığıdır.

★TÜRKİYE GÜNCELLEMESİ YAYINLANDI !!! ★---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

★★★ Telefonunu yeni bir Samsung telefonla yenilemek isteyenler varsa Samsung telefon değişim kampanyası ile ilgili Samsung Emaar Mağazasında çalışan Cihat Bey'le ( @cihat.tezer ) görüşebilirsiniz güncel kampanyayı görmek için buraya tıklayınız.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------İNGİLTERE BTU ROMUNU TUR CSC İLE YÜKLEYENLERİN GARANTİYİ BOZMADAN TÜRKİYE ANDROID 7.0 ROMUNA GEÇME REHBERİÖncelikle Türkiye Android 7 ROM’unu indirmeliyiz. Benim önereceğim 3 yol var; Sammobile ile yavaş indirme, Samfirm Programı ile internet hızınız neyse o hızda indirme ve updato.com üzerinden sammobile gibi hızlı indirme. Samfirm ile indirmek isteyenler varsa Ana sayfa’da Samfirm bölümü var oraya bakarak indirebilirler.

İkinci yolumuzda Sammobile ile yavaş indirme yöntemidir. Telefon modeline göre indireceğiniz linkler aşağıdadır.


S7 için: www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7/SM-G930F/TUR/download/G930FXXU1DQD7/170250/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://www.sammobile.c...d/G930FXXU1DQD7/170250/S7 Edge için: www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s7-edge/SM-G935F/TUR/download/G935FXXU1DQEF/170379/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://www.sammobile.c...d/G935FXXU1DQEF/170379/


ROM dosyamızı indirdikten sonra Odin programını indireceğiz.

Odin’i indirmek için: http://odindownloader.com/download/odin3-v3-12-5?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber"> http://odindownloader.com/download/odin3-v3-12-5

Odin’i indirdikten sonra Smart Switch’i indireceğiz.

Smart Switch’i indirmek için: http://www.samsung.com/...download/smartswitchwin

1-) Yükleme adımından evvel telefonumuzu yedeklemeliyiz. Smart Switch açıp telefonumuzu bilgisayara bağlayıp yedekliyoruz. Yedekleme bittikten sonra. Telefonumuzun içindeki Resim video müzik ses kaydı gibi dosyaları da ayrıyeten bilgisayarımıza elle yedekliyoruz. Hafıza kartınız varsa içindeki her şeyi de yedekliyoruz. Yalnız bir isteğim daha var Smart Switch açıkken sağ üstteki daha fazla tuşuna basıp Cihaz Sürücüsünü Yeniden Kur’u seçip sürücüleri yeniden kuralım.

2-) Yedekleme işlemi bittikten sonra telefonu kapatalım. Ses kısma + Home tuşu + Güç tuşuna basılı tutuyoruz. Ekranda Samsung Galaxy S7 yazısı çıkınca sadece güç tuşunu serbest bırakın Ses kısma ve home tuşuna basılı tutmaya devam edin. Ekranda resimde attığım gibi mavi renkli menü gelince tuşları bırakıyoruz.Resimdeki ekran açılınca ses arttırma tuşuna bir kez basıyoruz. Altta attığım resimdeki menü açılacaktır.


Resimdeki menü açılınca telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz.

---Dikkat! Telefonu USB 2.0 bağlantısına bağlayın ve mutlaka şebekeden bağımsız çalışabilecek bir bilgisayara bağlayın. Elektrik kesintisi anında yükleme yaptığınız telefonunuz Brick olup kullanılamaz hale gelebilir. Ayrıca yaptığınız işlem telefonun yazılımına dışarıdan müdahale etmektir sorun çıkarsa mesuliyet kabul etmem. Ben burada yazdığım adımları uygulayarak yükledim ve şuanda sorunsuz olarak kullanıyorum. Eğer yapmaya cesaretiniz yoksa bulaşmayın ---


3-) Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra Odin Programını Rar dosyasından klasör olarak çıkartıp içindeki Odin3 v3.12.5.exe programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Program aşağıdaki resimdeki gibi çalışacaktır.Şimdi Odin programına indirdiğimiz ROM dosyalarını okutacağız.

4-) S7 yada S7 Edge için indirdiğiniz ROM dosyasını Rar’dan çıkartın.AP, BL, CP dosyalarını kopyalayıp Odin klasörürün içine atıyoruz.


5-) Şimdi CSC dosyasını kopyalayacağız.İndirdiğimiz ROM dosyasının içinden Home_CSC veya Normal CSC dosyasını seçip Odin klasörünün içine kopyalıyoruz. Normal Csc dosyasını seçerseniz telefonunuz sıfırlanır ve içindeki veriler silinir. Eğer OTA’dan güncelleme almış gibi kurulum yapmak istiyorsanız Home_csc’yi seçin ki önermem temiz kurulum yapmak faydalı olacağı için normal CSC dosyasını seçin.

Odin klasörü hazır olduğunda bu halde olmalıdır.6-) Şimdi Odin programına geçin. Resimde kırmızı işaretlediğim yerler aynısını sizde kendi programınızda ayarlayın. BL, AP, CP ve CSC dosyasını Odin klasörüne attığınız dosyaları programa gösterin.7-) Şimdi geldik en sıkıntılı kısma. Burada birçok şey önemli. Telefonunuzu bağladığınız bilgisayar kablo gibi şeyler sıkıntısız olmalı. Elektrik kesintisine karşı önleminiz olmalı. Benim tavsiyem sağlam bir USB kablosu ile bataryası sağlam bir Laptop’ta işinizi görürsünüz. Telefona yükleme yaparken bilgisayarınızda başka program çalıştırmayın ve telefonunuzun bilgisayar ile olan bağlantısını kesmeyin. Ayrıca telefonunuzun şarjı da tam dolu olsun.

Bunları tamamladıktan sonra Odin programındaki start tuşuna basın ve telefonunuza Rom’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme tamamlanınca Yeşil bir ekranda “PASS” yazısını göreceksiniz ve ardından telefonunuz mavi menüden çıkıp kendini yeniden başlatacaktır. Siyah ekranda Samsung Galaxy S7 yazısını görünce bilgisayardan bağlantısını kesin. Kyllandığınız CSC dosyasına göre OTA’dan kurulum yapmış gibi uygulama optimizasyon işlemleri yapacaktır yada sıfır cihaz almış gibi hesap açma ekranı gelecektir. Bunlar tamamlanınca hayırlı olsun Android 7 telefonunuza sorunsuz şekilde kuruldu.


Samsung Internet Tarayıcısına Chrome Sekmelerini Aktarma

Arkadaşlar Samsung Internet tarayıcısına Chrome sekmelerini aktarmayı sağlayan eklenti ile birlikte güncelledi.

En güncel sürümü bu adresten indirebilirsiniz;

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-internet-for-android/samsung-internet-for-android-5-2-02-94-release/

Chrome sekmelerini aktarmanızı sağlayan eklentiyi de buradan indirebilirsiniz;

[link=https://chrome.google.com/webstore/detail/samsung-internet/epejdmjgfibjaffbmojllapapjejipkh?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber][/link]

Eklentiyi indirdikten sonra simgesine tıklayıp telefonunuzda kullandığınız Samsung hesabınızla giriş yapın. Sağ üstteki üstüste sıralı üç noktaya tıklayıp "Chrome Yer İmlerini İçeri Aktar" seçeneğini seçip senkronizasyonu yapın.

Bundan sonra telefondaki tarayıcınıza girip yer imleri sekmesinden chrome sekmelerinizi görebilirsiniz.
İNCELEME VİDEOLARI:


darkdiva kullanıcı adlı arkadaşımızın incelemesi:burak.kocal ve dr20mousekullanıcı adlı arkadaşımızın incelemesi:


ÖZELLİKLER :

--- Galaxy S7 = 5.1 inç Super Amoled 2K çözünürlüklü Ekran
Galaxy S7 Edge = 5.5 inç Super Amoled 2K çözünürlüklü Ekran
(DisplayMate tarafından en iyi ekrana sahip akıllı telefon seçildi. Parlaklık değeri 855 Nit!!!)

--- Android 6.0 ile birlikte yenilenmiş Touchwiz Arayüzü (Yakında Android 7.1.1'li Samsung Experiance arayüzlü güncelleme gelecek)

--- Türkiye'de satılan versiyonların kodları sırasıyla SM-G930F - S7 ve SM-G935F - S7 Edge
--- İşlemci: Exynos 8890 SoC (2,6 GHz Turbo hızı 2,3 GHz taban hızına sahip 4 adet 64 bit M1 kod adlı özelleştirilmiş çekirdek ve 1,6 GHz hızında 4 adet 64 bit ARM Cortex A-53 çekirdek)
--- Grafik birimi: 650 MHz hıza sahip 12 çekirdekli Mali-T880 (OpenGL ES 3.2 ve Vulkan destekli)
--- Ram: 4 GB LPDDR4 1794 MHz hızında 32 bit Çift kanal bellek
--- Dahili Bellek: 32 GB UFS 2.0 Bellek

--- Kamera: 12 Megapiksel f/1.7 değerinde arka, 5 Megapiksel ön kamera
(Kamera sensörleri ; Sony IMX260 ve Samsung Britecell)

Galaxy S7 nin yeni Dual Pixel kamerasıyla çekilen düşük ışık performansına ait örnek bir resim:Merak edenler için Dual Pixel ile ilgili açıklama: http://www.canon.com.tr...slr/dual_pixel_cmos_af/

--- SD kart ile birlikte arttırılabilir hafıza ( 200 GB'a kadar )

--- Galaxy S7 = 3000 mAh Batarya
Galaxy S7 Edge = 3600 mAh Batarya

--- IP68 sertifikalı su ve toza dayanıklılık

--- Isı dağıtıcı bakır boru sistemi

--- Arka ve Ön Gorilla Glass 4 kaplama


Galaxy S7 90 dk. %100 doluyor

--- Hızlı şarj desteği:
Galaxy S7 Edge 100 dk. %100 doluyor--- Always On Display özelliği: Ekran açılmadan bildirim ve saat görme (Android 7 güncellemesi ile birlikte 3. Parti uygulamalarda destekleyecek)

--- Galaxy S7’de ayrıca "Lucky CS47L91 Sound" isimli yeni bir ses yongası yer alıyor. Samsung’un tedarik ettiği yeni ses çipinin tepe modellerinde daha yüksek ve kaliteli ses sunması bekleniyor.

SAR değerleri:

Galaxy S7

0.41 W/kg (BAŞ) 0.62 W/kg (VÜCUT)

Galaxy S7 edge

0.26 W/kg (BAŞ) 0.51 W/kg (VÜCUT)

NEDİR, NASIL YAPILIR?


★★ BATARYA TASARRUF ÖNERİLERİ ★★


Herkese merhaba,

Telefonun şarjlı kullanım süresini artırma konusunda bir kaç özel mesaj aldığımdan ve forumda sürekli şarj konusu gündeme geldiğinden dolayı bildiklerimi burada tekrar paylaşma gereği duydum. Benim yazdıklarıma ilavesi olacak arkadaşlara da teşekkür ederim. Bunlar tamemen kendi kişisel tecrübelerimdir.

Önem sırasına göre değil aklıma geldiği gibi yazıyorum;

* Kullanmadığınız uygulamaları "DEVRE DIŞI" bırakın. Örneğin Chrome kullanmıyorsanız Chrome'u devre dışı bırakın, durdurun (ayarlar >>> uygulama yöneticisi)

* Bildirim almak istemediğiniz uygulamaların bildirim izinlerini kapatın. (ayarlar >>> bildirim)

* NFC'yi kullanacağınız zaman açın (ayarlar >>> NFC ve ödeme)

* Açık olan arka plan verisinden bildirim almak istemediğiniz uygulamaları kapatın. Wifi dışında bildirim alamayabilirsiniz. (ayarlar >>> veri kullanımı)

* Sık sık RAM temizliği yapmayın, hatta hiç yapmayın. Haftada bir kere telefonu kapatıp açmanız bile yeterli olur. Fazla RAM'ın kimseye zararı olmaz, faydası olur.

* Clean Master gibi uygulamalar psikolojik olarak sizi rahatlasa bile telefonunuz için fazla enerji kaybına yol uçar, uzak durun.

* Şahsen titreşimli bildirimlere hep karşı olmuşumdur, kullanmamışımdır.

* Aynı şekilde tuş sesini bugüne kadar hiç bir telefonumda kullanmadım, kapatmışımdır.

* Always On Display söylendiği kadar az enerji tüketmiyor, ileride daha performanslı bataryalarda kullanılabilir ama şimdi bence gerek yok.

* Aynı şekilde gece saatini bir gece merak edip kullandım, bir daha kullanmadım.

* Ekran modu seçimimi AMOLED sinema olarak yaptım. Ekran zaten gayet muhteşem ayrıca uyarlanabilir ekran seçimi yapmak sürekli uyarlanabilirlik gerekeceğinden fazla batarya tüketimine sebep olur, gerek yok.

* Edge panel ve feedlerinden taviz vermedim çünkü kullanıyorum, bildirim alıyorum.

* İsteyenler Samsung Cloud kullanmayabilirler, ben kullanıyorum.

* Maille haşır neşir olmayanlar bildirim panelinden senkronizasyonu kapatabilirler. Kapatırlarsa push mail alamazlar ama manuel olarak mail kontrolü yapılabilir. Benim 3 tane push mail hesabım senkronizasyon açık halde her daim çalışıyor.

* Pil kullanımı optimize edilebilir. (ayarlar >>> pil >>> pil kullanımı >>> daha fazla >>> pil kulllanımını optimize et)

* Güç tasarrufu gerektiğinde kullanılabilir ama şahsen telefonun işlemci hızından veya ekranından taviz verilmesine karşıyım. Dışarıdayken, şarj aletine uzak kalındığı durumlarda, şarj yetmeyecekse kullanılabilir.

* Aynı yerden uygulamaların güç tasarrufu optimize edilebilir (ayarlar >>> pil >>> uygulama güç tasarrufu >>> ayrıntı)

* Telefonunuzda bilginiz haricinde çalışan ve batarya tüketiminden pay alan uygulamaları kontrol edin. (ayarlar >>> uygulamalar >>> uygulama yöneticisine girerek uygulamalara tıklayın. Buradan ihtiyacınıza göre uygulamaların izin ve bildirimlerini kısıtlayabildiğiniz gibi bahsetmiş olduğum tüketim verilerini görebilirsiniz. Örneğin Gear VR kullanmadığım halde bu uygulama bilgim haricinde şarjımdan yiyordu. Devre dışı bıraktım, izinleri kaldırdım, bildirimleri kapatıp uygulamayı durdurdum.

* Bu telefonların ekranı oldukça muhteşem. Parlaklığı otomatiğe alıp % 40-50 civarlarında kullanmak bile fazla gelebiliyor.

* Youtube uygulamasını çok kullanıyorsanız şarjınızın çabuk tükendiğinizi fark edeceksiniz. Bu konuda tavsiyem; Firefox tarayıcı kullanmanızdır. Bariz bir şekilde uygulamaya göre daha az batarya tüketir. Diğer bir avantajlı tarafı ise arka planda çalışabilmesidir. Oysa ki Youtube uygulaması arka planda çalışmamaktadır. Uygulama daha konforludur ama daha fazla batarya tüketir.

* Şahsen sosyal medya kullanan biri değilim. Sadece Twitter ve Facebook'tan paylaşımlarını merak ettiğim kişileri takip ediyorum. Bunu da bunların kendi uygulamalarından değil yine Firefox tarayıcı üzerinden yapıyorum çünkü FB ve Instagram uygulamaları tarayıcıya göre çok daha fazla batarya tüketiyor. FB ve Instagram'ı açıp ana sayfaya ekliyorum. Ana sayfada widget gibi duruyorlar. Bu konuda bana çok itiraz eden oldu biliyorum ama bu zorunluluk değil, seçimdir. Daha fazla konfor isteyen uygulamayı daha uzun batarya kullanımı isteyen tarayıcıyı seçebilir.

* Burada bazı arkadaşların ayarlar >>> mobil ağlara girerek şebeke modunu duruma göre 3G/2G'ye manuel olarak aldığını görüyorum. Bu seçeneği yapmıyorum ama istenirse tasarruf etmek için denenebilir.

* Bluetooth ve konum gerekmedikçe kapalı durabilir.

* Telefon bütün gün yanımızda duruyor en azından gece yatarken mobil veri ve wifi kapatılabilir. Gece biz uyurken açık olmasına gerek yok.

* Yukarıda saydığım şartlarla telefonumu 2 günde 1 kere şarj ediyorum ve bu süre içinde 4-5 saat arası ekran süresi kendimi hiç kasmadan alıyorum. Bu sürelere ilave olarak 1 saatten fazla sesli görüşme ve 30-40 dk kadar 4G ile arabada tv seyretme dahildir. Gördüğüm kadarıyla genelde herkes telefonunu günde 1 kere şarj ediyor. Ben telefonumu 2 günde 1 kere şarj ederek bataryasını daha uzun ( en az 3-4) kullanabileceğimi düşünüyorum.


Tasarruf önerilerini bizimle paylaştığı için @celebic hocama teşekkür ederim
GALAXY S7 VE S7 EDGE İÇİN PERFORMANS ARTTIRMA VE BATARYA SÜRESİ UZATMA YÖNTEMLERİ:


1- Ayarlar-->Ekran-->Ekran Modu-->Amoled Sinema olarak ayarlayın. Uyarlanabilir ekran ayarını seçmeyin. Çünkü bu mod cihaz ekranını izlediğiniz filme ya da ekrandaki herhangi bir görüntüye göre kendini ayarlayıp bu işlem için güç harcamakta. Amoled Sinema Modu sabit ve kesinlikle Amoled ekranın hakkını verdiği için, ayrıca sürekli kendini güncelleyip ekrana renk vermeye çalışmadığı (sabit bir ayarla çalıştığı) için hem performans hem de pil tasarrufu açısından çok daha iyi işlev görür.

2- Telefonun beklemedeyken şarj yememesi için lütfen hiç kullanmayacağınız uygulamaların boş yere çalışmasına izin vermeyin. Yapmanız gereken çok basit. Ayarlar-->Uygulamalar-->Uygulama yöneticisi--Hepsi seçeneğine gelin ve hangi uygulamaları kullanmadığınızı kontrol edin. Ona göre seçimlerinizi yaparak devre dışı bırakın veya Grenify adlı uygulama ile sürekli kullanmadığınız uygulamaları uyutun.

3- Hepimiz biliyoruz ki bazı internet gerektiren uygulamalar ekrana bildirim gönderiyor. Bunu yaparken arka planda sürekli çalışıyor ve hem performansı etkiliyor hem de pil ömrünü kısaltıyor. Bu tür uygulamanın ekrana bildirim göndermesini engelleyin. Bunun için : Ayarlar--> Bildirimler menüsüne girin ve bildirim gönderilmesini gereksiz olarak gördüğünüz herhangi bir uygulamayı seçin. Ardından bildirimleri engelle seçeneğini işaretleyin.

4- Parlaklık değerini yüzde 50 ve otomatik olarak işaretleyin. Merak etmeyin S7 ve S7 Edge'in ekranı o kadar iyi ki bu yaptığınız ayarla güneş ışığında bile mükemmel görünecektir. Ayrıca ekran göz sağlığınız için ideal seviyeye gelecektir.

5- E-posta ile haşır neşir olmayan arkadaşlara tavsiyem senkronizasyonu kapatın. Şarjın daha uzun gittiğini fark edersiniz veya Microsoft Outlook adlı mail programı yükleyerek senkronizasyon kapalı haldeyken bile anında mail bildirimi alın.

6- Widgetler kısayol olarak çok pratiktir. Fakat ekrana ne kadar çok widget yüklerseniz o kadar çok uygulama arka planda çalışmaya başlar ve güç tüketimini artırır. Sizlere tavsiyem uzun zamandır kullanmadığınız bir widget var ise onu kaldırın. Böylece hem performans hem de batarya olarak iyi yönde bir iş yapmış olursunuz. Hiç widget kullanmayın demiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece abartmayın.

7- Konum servislerini ihtiyacınız olduğu zaman kullanın. Mesela yer bildireceğiniz zamanlarda navigasyon uygulaması açtığınızda vs. Yada konum ayarlarınızı wifi ve mobil ağlar olarak değiştirin.

8- Bluetooth ve NFC gibi özellikleri sadece kullandığınız zaman açık tutun. WiFi ve mobil veri her zaman aynı anda açık olmasın hangisini kullanıyorsanız onu açın.

9- Facebook ve Twitter gibi uygulamalar malesef şarjı emiyor. Bu tür uygulamaları kullanırken kendi uygulamalarından değil de tarayıcıdan girerek kullanmanızı tavsiye ediyorum. Zaten gördüğüm kadarıyla tarayıcıdan da girseniz kendi uygulamaları ile de hemen hemen aynı kullanımı sunuyor.

10- Always On Display özelliği söylenildiğinden daha fazla şarj tüketmektedir. Size çok yararı yok ise lütfen fazla kullanmamaya özen gösterin.

PACKAGE DISABLER PRO İLE PİL TASARRUFU:

1.Package Disabler Pro ile kullanmadığınız işinize yaramayan uygulamaları dondurabilirsiniz. (Özellikle pembe renk olanlar)

2.Ayarlar>>>Bildirimler bildirim almak istemediğiniz uygulamanın bildirimini kapatın.

3.Ayarlar>>>Veri kullanımı>>>Arka plan verisi işinize yaramayan uygulamanın arka planda veri harcamasını engelleyin. Örnek sosyal ve e-mail uygulamalari haric kapatabilirsiniz.

4.Pil>>>Uygulama güç tasarrufu>>>Ayrıntı burda yine cok kullammadığınız arka planda çalışmasına gerek olmayan uygulamaları güç tasarrufuna alın.

5.Google Play>>>Ayarlar>>>Otomatik güncellemeyi kapatın böylece google play sürekli uygulamalar güncel mi diye arka planda kontrol etmeyecek.

6.Ayarlar>>>Geliştirici seçeneklerinde (geliştirici seçenekleri kapalıysa Google amcaya danışın) animasyon süresini düşürün.

İsteyenler bu videoyu da izleyebilir:


ANDROID 7 BETASINDAN BİLGİLER9 Kasım'da başlatılan Android 7 betası ile S7 ailesi bambaşka bir çehreye kavuştu. Note 7 olaylarından sonra en çok merak edilen Note 7 ile birlikte yenilenen Touchwiz arayüzünün S7 ailesine ne zaman geleceğiydi. İlerleyen süreçte 4 beta sürümü yayınlandı. Beta sürecinin sonunda telefonlara direk Android 7.1.1 verileceği ve yenilenen arayüzün isminin Samsung Experiance olacağı belli oldu. Aşağıda paylaştığım linkte beta sürecindeki S7'lerden ekran görüntüleri mevcuttur.

https://yadi.sk/d/LY03IFcFyKYNqAyrıca Beta sürecinde ekran kaydı alıp sizlerle de paylaşmak istedim.
GALAXY S7 MİZDEKİ BATARYAMIZI KORUMAK VE ÖMRÜNÜ UZATMAK ADINA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

ÖNEMLİ BİLGİ!!!:

S7 ve S7 Edge telefonunuzu ilk aldığınızda ilk şarjını hızlı şarj özelliğini kapatarak yapınız.

Gerekmedikçe telefonunuzu hızlı şarj ile şarj etmeyiniz. Hızlı şarj ile telefonunuz hem gereksiz yere ısınır hem de bataryanın ömrü azalır.

Kullanıcıların uyması gereken ve pilin ömrünü etkileyen kurallar :

--- Pili "öldürmeye" çalışmayın, özellikle de cihazın kapanıp bir daha açılmadığı şarj değerlerine getirmeyin. %15’in altına inmemeye özen gösterin. Böyle bir durum olduysa da en kısa sürede şarja takmaya çalışın.

--- Sık sık veya kısmi şarj etmelerden korkmayın. Kısmi şarj pillere zarar vermiyor.

--- Lityum piller için en ideal uzun süreli saklama/depolama koşulları, cihazdan ayrı durması ve %50 civarında şarj içermesidir. Bu şartlarda sağlam bir pil aylarca durumunu koruyabilir.

--- Lityum pillerinde "hafıza etkisi" neredeyse hiç yoktur. Bunun için yeni bir pili "şarj antrenmanlarına" ihtiyacı yoktur. Hala kendinizi rahatlatmak istiyorsanız bir iki sefer tam şarj/deşarj yapın ama abartmayın.

--- Lityum piller derin dondurulmayı sevmezler, aşırı soğukta pil ömürleri hızlı bir şekilde kısalır dolayısıyla uzun süre dışarıda eksi derecelerde telefonlarınızı kullanmamaya özen gösterin.

--- Lityum pillerin kapasitesini etkileyen unsur sadece sıcaklık değildir. Hava basıncı azaldıkça pil kapasiteleri düşer. Yüksek dağlık bölgelerde oturanlara ve uçaklarda sık sık seyahat edenlerin bilgisine.


BATARYA KALİBRASYONU NEDİR, NASIL YAPILIR?

Batarya kalibrasyonu, performansını kaybeden pillerin hücrelerini daha efektif kullanmasını sağlayıp, pil ömrünü uzatmak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Bu işlemi gerçekleştirmenin birçok yolu vardır Ancak bahsedeceğim yöntem daha doğru olduğundan bu şekilde uygulamanızı tavsiye ederim.

Nasıl Yapılır?

DiKKAT: Bu yöntem ile yapacağınız batarya kalibrasyonu için telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekmektedir. O nedenle bu işlemi yapmadan önce LÜTFEN TELEFONUNUZDA ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEYİN YEDEĞİNİ MUTLAKA ALIN.

1- Pil tamamen dolana kadar telefonu şarj edin.

2- Ekranın sağ üst kısmındaki pil göstergesini dikkate almayın. Pilin tam dolu olduğunu Ayarlar -> Pil durumu kısmından görün. Burada Dolu yazması gerekiyor.

3- Pil istatistiklerini sıfırlayın…

--- PİL İSTATİSTİKLERİNİ KOMPLE SIFIRLAMAK İÇİN TELEFONU FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜRMENİZ GEREKİR. İstatistik sıfırlama olayını ayda bir kalibre yaparken bu adımı atlayabilirsiniz.

4- Telefonu sıfırladıktan sonra (fabrika ayarlarına döndükten sonra) şarjdan çekin.

5- Pili tamamen bitip kendiliğinden kapanana kadar kullanın.

Önemli :

--- Bu sırada telefonu katiyen şarja takmayın.
--- Telefonu USB aracılığı ile bilgisayara dahi bağlamayın.
--- Telefonu yeniden başlatmayın ve kapalı tutmayın.

6- Telefonu pil tamamen dolana kadar şarj edin.

7- Normal kullanıma dönebilirsiniz.

S7 VE S7 EDGE DE TEST MENÜSÜNE NASIL GİREBİLİRİM?

*#0*# tuşlarsanız test menüsü açılır. Sensörler, hoparlör, ekran vs. testini açılan menüden yapabilirsiniz.

GALAXY S7 VE S7 EDGE TELEFONUMUN SU GEÇİRMEZLİK ÖZELLİĞİNDE SORUN OLUP OLMADIĞINI NASIL TEST EDEBİLİRİM?:


Telefonun su geçirmezliğinde sorun olup olmadığını Xperia serilerinde olduğu gibi bu telefonda da test edebiliriz.

Öncelikle *#0*# ile test menüsüne giriyoruz.
Sensore tıklayınız.
Ekrana parmağınızla hafifçe baskı uygulayınız.
İşaretlediğim yerdeki değer bastırınca artıyorsa cihazınızın su geçirmezlik özelliği sağlamdır. Silikonlarında sorun yoktur.

GALAXY S7 VE S7 EDGE KLAVYEDEKİ TÜRKÇE KARAKTERLERİ NASIL AKTİF HALE GETİRİRİM?:

Ayarlar>>>Dil ve Giriş>>>Samsung Klavye>>>Türkçe Qwerty Klavye sırasını takip ederseniz klavyenizde Türkçe karakterler de aktifleşir.

TELEFONUMDA 4.5G TEKNOLOJİSİNİ NASIL AKTİF HALE GETİRİRİM?

Ayarlar>>>Mobil ağlar>>>Şebeke modu>>>LTE/3G/2G (otomatik bağlantı) seçeneği seçilirse 4.5G kapsama alanındaysanız hizmetten faydalanabilirsiniz.

4.5G TEKNOLOJİSİ İLE BİRLİKTE VoLTE TEKNOLOJİSİ DE HAYATIMIZA GİRDİ. VoLTE NEDİR? NASIL AKTİF HALE GETİRİRİM?

4B uydusunun hizmete girmesi ve 4,5 G teknolojisi sayesinde cep telefonlarında “Voice over LTE” (VoLTE) teknolojisi kullanılmaya başlayacak. VoLTE nedir diye soracak olanlara kısaca 4g internet protokolünü kullanarak ses video ve veri transferi yapmak diyebilirsiniz.

Peki Voice over LTE (VoLTE) ile hayatımızda neler değişecek ?

A) Birini ararken aynı zamanda neden aradığınızı sms olarak gönderebileceksiniz ; Örneğin geç saatlerde telefona bakmadığını bildiğiniz bir arkadaşınız sabaha karşı arıyorsunuz , gerekçenizi aynı anda yazarsanız sizin için zaman ayırabilir.

B) Videolu arama – görüntülü konuşma esnasında ekranda karşılıklı çizimler ve tarifler yapabilirsiniz. Bu adres tarifi olabilir bir nesnenin özellikleri olabilir ya da onu sevdiğinizi göstermek için kalp çizmiş olabilirsiniz.

C)Videolu görüşmeler HD kalitesinde olacak . Şu an kullanılan görüntülü konuşmalara dikkat ettiyseniz kendi görüntünüz net karşı tarafın görüntüsü bulanıktır. Bu teknoloji ile karşı tarafa sizin , size karşı tarafın görüntüsü HD formatta iletilecek.

D)Mp4 formatında 4 hatta 5 kanal ses transferi . Aslında bunu denemiş olmalısınız . Whatsapp üzerinden telefon görüşmesi yaptıysanız ses kalitesini de fark etmişsinizdir. Bu teknoloji ile telefon görüşmeleri de bu kalitede olacak.

E)Çağrı merkezlerinde sesli tanıma sistemleri yaygınlaşacak . Şu anda annenizin kızlık soyadına kadar inen güvenlik soruları kalkacak ve sesli tanıma sistemleri tam olarak oturacak . Hazırda kullanılan sesli tanıma sistemleri de var ama şu anda yok kadar az. Bu teknoloji ile daha yoğun kullanılabilecek.

F)Daha net ses ile iletişim oranı %90’lara çıkacak . Şu anda telefonda görüşme yaparken %30 gerçeklik %90 a kadar çıkacak.

G)Adres paylaşma devri başlayacak , daha önce Google Maps’in de dile getirdiği adres paylaş özelliği ile bir yandan telefonla görüşürken bir yandan harita üzerinde adres paylaşımı yapabileceksiniz. Muhtemelen şu diyalog kesin geçecek “bak ekrana şimdi, gördün mü işaretledim. Buraya gideceksin, sana göre ben de şu anda buradayım. ”

H)Çok büyük verileri bir çırpıda alıp gönderebileceğiz . Şu an telefonlarımızda birbirimize göndereceğimiz dosya boyutu sorunsuz 10 Mb düzeyinde . Bu teknoloji sayesinde Gb düzeyinde verileri birbirimize mobil şebekeler üzerinden gönderebileceğiz.

KAYNAK: http://www.yerelbt.com/...te-nedir-neler-getirir/

VoLTE ayarını açmak için öncelikle TELEFON menüsüne giriyoruz.Daha sonra sağ üst köşede bulunan DAHA FAZLA seçeneğine tıklayıp AYARLAR’a giriyoruz.GİDEN SESLİ ARAMA AYARLARI’n da UYGUN OLDUĞUNDA VoLTE KULLAN seçeneğini uyguluyoruz.Not: Eğer böyle aktif olmadıysa hattınızda VoLTE aktif değildir operatörünüzle iletişime geçip VoLTE’yi aktifleştirebilirsiniz.

KNOX NEDİR, NE İŞE YARAR?NASIL KALDIRILIR?


Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un 2013 yılında tanıttığı Samsung Electronix Knox, bir performans alanı ve güvenli data saklama imkanı sunarak Android cihazlar için bir çeşit güvenlik sistemi işlevi görüyor. Bunun arkasındaki mantık ise korunmasız olmakla eleştirilen Android cihazları dışarıdan gelecek saldırılara, casus yazılımlara ve benzer zararlı faaliyetlere karşı korumak. İlk olarak Samsung'un birkaç ay önce piyasaya sürmüş olduğu Galaxy Note 3'de kullanılan sistem, zaman içinde Android 4.3 güncellemesini alan diğer cihazlara da yerleştirilmiş durumda. Sistem özellikle kurumsal kullanım için düşünülmüş. Knox sayesinde, diyelim ki çalıştığınız şirket telefonun kurumsal tarafını yönetirken, siz de kişisel kullanım için istediğiniz uygulamaları kurabileceksiniz ve bu iki alan birbirinden tamamen ayrı çalışacak.
Endüstriyi yakından takip edenler Samsung'un bu hamlesini özellikle BlackBerry'den boşalan kurumsal pazara girmeye ve büyük özel sektör ve hükümet ihalelerini almaya yönelik bir girişim olarak yorumluyorlar.

--- Samsung Knox ne gibi sorunlara yol açıyor?

Samsung'un getirdiği bu yeni sistemle ilgili gelen en temel şikayetlerden biri özellikle cihazını Root’layanlar ya da Custom ROM kurmak isteyenlere yaşattığı sorunlar ve sayacın sıfırlanamıyor oluşu. Dolayısıyla da telefonunuz garanti kapsamı dışında kalabiliyor.
Yani eskisi gibi Samsung telefon aldıktan sonra Root’lama işlemine girişip "Bloatware" denen gereksiz uygulamaları temizleyeyim ve cihazımı rahat rahat kullanayım diyemeyeceksiniz. Zira Knox, eFUSE adı verilen bir teknolojiyle telefonda yapılan değişikliklerin tarihini denetim altında tutuyor ve böylece, ileride herhangi bir sorun olduğunda şirket kullanıcının donanıma zarar verdiğini gerekçe göstererek cihazınızı garanti kapsamı dışında tutabiliyor.
Tabi Samsung'ta bu tarz girişimleri engelleyen sistemler her zaman vardı, bu bakımdan Knox yeni bir şey değil. Ama yeni olan Knox'un artık bunu, yani yaptığınız değişiklikleri Download Mode'a açık açık yazmaya başlaması oldu. Eskiden "Flash Counter" gibi yöntemlerle sayacı sıfırlamanın bir yolu varken Knox'ta bu iş de imkansız hale gelmiş durumda.

Kaynak ve yazının devamı : https://www.androidpit....-nedir-nasil-kaldirilir

KNOX SAYACI NASIL KONTROL EDİLİR?

Knox sayacını kontrol etmenin en kolay yolu Samsung Phone Info adlı programını kullanarak kontrol etmektir.
Resimde gördüğünüz gibi telefonun hem Knox durumunu hem CSC'yi hem üretim tarihini hemde üretim yerini öğrenebiliyorsunuz.

Knox sayacı eğer 0x0 ise telefonunuz üzerinde yetkisiz işlem yapılmamış demektir. Eğer değerler 0 dışında değişmiş ise telefonunuz garanti dışı kalmıştır ve root tarzı işletim sistemine müdahale edilmiştir. Özellikle ikinci el telefon alacak olanların Knox sayacına dikkat edip 0x0 olduğunu kontrol etsinler.

Uygulamayı indirmek isteyenler için Google Play linki: https://play.google.com...dnguyen.phoneinfo&hl=tr


HERHANGİ BİR TAKILMA YA DA DONMA DURUMUNDA WİPE YAPIN DİYORLAR NEDİR WİPE, NASIL YAPILIR? (HARD FORMAT)


Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bu konuyu ziyaret ediniz: https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536

Wipe’nin Türkçe karşılığı silme, temizlemedir. Wipe işlemi, yeni ROM yani yazılım yüklemeden önce mevcut ROM’un kalıntılarını sildiğimiz işlemdir. Sadece yeni yazılım yüklemeden önce değil, MEVCUT YAZILIMI SIFIRLAMAK (FABRİKA AYARLARINA DÖNMEK) istediğimizde de cihaza Wipe yapabiliriz.

Wipe yaptıktan sonra cihazdaki yazılım da silinir mi?

Wipe işlemi cihazdaki ROM’u yani yazılımı silmez. O sistem üzerinde yapılmış tüm işlemleri siler. Yani bir nevi fabrika ayarlarına dönmüş olursunuz. Ama çok daha kapsamlı bir şekilde… Fabrika Ayarlarına dönmek için WIPE DATA/FACTORY RESET işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yapmadığınız taktirde cihazınız fabrika ayarlarına dönmez! Wipe Data/Factory Reset işleminden sonra mevcut yazılımınız tekrar çalışacaktır. Fakat tekrar tüm içerikleri yeniden kurmanız gerekecektir.

Peki birde WIPE CACHE PARTITION seçeneği var nedir o ?

Bu işlem yüklü olan ROM’daki yani yazılımdaki atıkları, kalıntıları temizlemeye yarar. Bir nevi önbellek temizleme diyebiliriz. Kesinlikle cihazınızı sıfırlamaz. Uzun süre telefonlarını kullananlar cihazı daha seri hale getirmek adına bu işlemi yapabilirler.

Telefonu tamamen detaylı bir şekilde sıfırlamak için ne yapmalıyız?

Önce Wipe Cache Partition işlemi uygulanarak ROM’daki kalıntılar silinir sonra Wipe Data/Factory Reset işlemi yapılarak telefon tamamen sıfırlanır ve ilk alındığı hale döner.

Peki Wipe Cache Partition ve Wipe Data /Factory Reset işlemi NASIL YAPILIR?

Bu işlemleri gerçekleştirmek için önce telefonumuzun Recovery Mod’unu (Kurtarma Modunu) açmalıyız. Recovery moda kolay giriş için telefonunuzu kapatın. Ses açma + Home + Güç tuşlarına birlikte basarak telefonu açın. Telefonun açılış logosu göründüğü anda güç tuşuna basmayı bırakın. Diğer tuşlara Recovery Mod ekranına giriş yapana kadar basmaya devam edin. Telefonunuzu Recovery Moda aldıktan sonra seçenekler arasında dolaşabilmek için ses açma ve kısma tuşlarını kullanmalısınız. Seçeneği onaylamak için ise güç tuşuna basmanız gerekiyor.

1- Ses tuşları yardımıyla Wipe Cache Partition seçeneğinin üstüne gelin ve güç tuşuna basın. (onaylayın). Onayladıktan sonra ekranın en altında sarı renkli bir yazıyla “Cache wipe complete” yazacak ve Wipe Cache Partition işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

2- Yine ses tuşları yardımıyla Wipe Data/ Factory Reset seçeneğinin üstüne gelin. Güç tuşuna basın (onaylayın). Onayladıktan sonra çıkan menüde yine ses tuşları yardımıyla “Yes—delete all user data” seçeneğinin üstüne gelin ve güç tuşuna basın (onaylayın). Bu işlem biraz uzun sürebilir telaşlanmayın. İşlem bittiğinde ekranın en alt kısmında sarı renkli bir yazıyla cihazın sıfırlandığını belirten “Data Wipe Complete” yazacaktır. Böylece telefonunuz ilk alındığı hale dönecektir.

3- Reboot System Now seçeneğinin üstüne gelin güç tuşuna basıp onaylayarak ve telefonunuzu yeniden başlatın. Artık sıfırlanmış bir cihaza sahipsiniz. Telefonunuzun kurulumunu yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.Videolu anlatım için norton772 kullanıcı adlı abimize teşekkürler.


ODİN NEDİR? ODİN İLE ROM YÜKLEME NASIL YAPILIR? YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?


Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bu konuyu ziyaret ediniz: https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536

Odin Nedir? Samsung resmi Rom’larını Samsung telefon ve tabletlere yüklemenizi sağlayan bir programdır.

NOT: Odin ile yaptığınız tüm işlemlerin sorumluluğu size aittir. Eğer ki farklı bir işlem yapıp hata olursa cihazda kalıcı sorunlar ortaya çıkabilir. Lütfen anlatılan adımları dikkatlice okuyun ve uygulayın.

1- İlk olarak Samsung telefonunuza uygun Rom dosyasını Sammobile üzerinden indirin. İndirdiğiniz Rom dosyası .zip uzantılı yani sıkıştırılmış dosyadır. Bu dosyayı bir sıkıştırma programı ile bilgisayarınızda bir yere açın. Açtığınızda içerisinde “.md5” uzantılı bir dosya olacaktır. Bu dosya Odin ile yükleyeceğimiz Rom’dur. Burada Rom indirirken dikkat etmeniz gereken nokta, telefonunuzun mevcut işletim sistemi sürümünden daha eski bir sürüm indirmemenizdir. Aksi taktirde sorun yaşayabilirsiniz. Sammobile sitesinden ROM indirmek için bu linke tıklayın: www.sammobile.com/firmwares/ Sammobile’dan hızlı olarak indirme yapmak için lütfen “SamFirm programı ile Sammobile dan hızlı Rom indirme” yazımı okuyunuz.

2- Windows işletim sistemli bilgisayarınıza gerekli programları ve yüklenmesi gereken dosyaları indirin ve öncelikle Windows sürücülerini kurun. Kurulumdan sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve bilgisayar otomatik olarak telefonunuzun sürücülerini eşitlesin(tanısın).

Windows Sürücüleri:
https://yadi.sk/d/9Wu2YeWMaTWkW

Odin Programı:
http://odindownloader.com/ (odin programı direkt çalıştırılabilir bir exe dosyasıdır. Kuruluma gerek yoktur)


3- Telefonunuzda önemli gördüğünüz verileri lütfen yedekleyin. Bu işlem sırasında telefon fabrika ayarlarına döneceği için yüklü olan her şey silinecektir. Yedekleme için Samsung Smart Switch adlı programı kullanın ( http://www.samsung.com/tr/support/smartswitch/ ).

4- Telefonunuzun şarjının %50 ve üzerinde olduğundan emin olun.

5- Şimdi telefonunuzdan “Ayarlar – Geliştirici Seçenekleri” ne girip ve USB Hata Ayıklama’yı etkinleştiriyoruz. Geliştirici seçeneklerini açamıyorsanız Cihaz Hakkında bölümünde yer alan Yapım Numarası‘na 7 kez art arda tıklayın. Ardından Ayarlar kısmında görünecektir.

6- Telefonu kapatın. Recovery Moda alın ve Wipe işlemlerini uygulayın. Bu işlemi yapmak ve daha detaylı bilgi için “Wipe işlemi nedir, nasıl yapılır?” adlı yazımı lütfen okuyun. Ardından telefonunuzu Download (yükleme) moduna alın.Telefonumuzu Download Modda açmak için önce kapatıyoruz ve “Ses Kısma+Home+Güç” tuşlarına aynı anda basıyoruz. Gelen ekranda (Warning yazılı ekran) “Ses Açma” tuşuna basarak devam ediyoruz ve telefonunuz Download Moda girmiş oluyor(ekranın sol üstünde küçük kırmızı yazıyla Odin Mod yazar). Bu ekranı görür görmez tuşları bırakın. Artık telefonumuz Rom yüklemek için hazır durumdadır.

7- Telefon Download Mod’da iken daha önce indirilmiş olan Odin yazılımını çalıştırın ve telefonu bilgisayara bağlayın.

8- Program telefonunuzu tanıyacaktır. (Bu işlem sırasında telefonumuza dokunmuyoruz yani bilgisayar bağlantısını kesinlikle kesmiyoruz) Odin programında “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli oluyor lütfen buralara dokunmayın, yapmanız gereken AP (PDA) kısmından rom dosyamız olan .tar.md5 uzantılı dosyayı seçmektir.Her şey tamamsa Odin programı seçtiğiniz .tar.md5. uzantılı Rom’u kontrol edecek, herhangi bir hata yok ise kontrol işleminin sorunsuz bir şekilde yapıldığına dair bir mesaj ekrana gelecek (Checking Md5 finished Successfully yazacak)

9- Artık Odin ile yükleme işlemi yapılabilir durumdadır. “Start” düğmesine basarak Firmware yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

10- Rom kurulumu başladıktan sonra telefonunuzdaki Download Mod ekranı yerini Rom yükleme ekranına bırakacak ve ekranın en altında Romun yükleme aşamasını gösteren bir bar çıkacak. Bu bar en sona gelene kadar telefonda hiç bir işlem yapmayın.

11- Rom yükleme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuz kendiliğinden yeniden başlayacak ve kurulumunu yapacaktır. Ardından fabrika ayarları ile gelen, en son sürüme güncellenmiş olan telefonunuzu kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz arkadaşlar.


SAMFIRM PROGRAMI İLE SAMMOBILE SİTESİNDEN HIZLI ROM İNDİRMEK

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bu konuyu ziyaret ediniz: https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536

Hepimiz biliyoruz ki Samsung telefonlarımıza Rom indirmek için vazgeçilmez yegane kaynak Sammobile sitesidir. Ancak bu siteden indirilen romlar çok yavaş indiği için fazlasıyla vaktimizi çalıyor. Sizlere anlatacağım SamFirm programı bu konuda bizlere ilaç oluyor ve Sammobile sitesinden çok hızlı bir şekilde Rom indiriyor.

SamFirm İle Nasıl Rom İndirilir? :

1- Önce programımızı indirelim : http://forum.xda-develo...msung-firmware-t2988647

2- SamFirm_v0.3.6 isimli .zip halinde inen dosyayı açın içindekileri klasör halinde çıkartın ve SamFirm.exe isimli programın üzerinde sağ tıklayarak “yönetici olarak çalıştır” ‘ın.

3- Program çalıştıktan sonra sol üst köşede bulunan Firmware Info yazısının altında bulunan MODEL kısmına cihazın modelini girin. S7 için SM-G930F, S7 Edge için SM-G935F yazın(Exynox SoC’ye sahip global versiyon için). REGION kısmına ise, hangi ülkenin ROM'unu indirmek istediğinizi yazın. Mesela Türkiye Rom’unu indirmek için TUR, Rusya Rom’u için RUS gibi.

4- REGION seçeneğinin hemen altında bulunan Auto kutucuğu işaretli olmalı. (hemen yanındaki Manuel kutucuğu işaretli olmasın.) Auto kutucuğunun işaretli olması SamFirm programının en güncel ROM dosyasını bulacağı anlamına gelir.

5- Buraya kadar anlattıklarım yapıldıktan sonra "Check Update" butonuna basın. (bu butona bastığınızda programın alt kısımda indirecek dosyanın bilgileri gözükür.)

6- Programın sağ bölümünde bulunan "Decrypt automatically ve CheckCRC32" kutucuklarını işaretleyin. Böylece inen ROM program tarafından otomatik olarak .zip dosyasına çevirilecektir.

7- Son olarak “Download“ seçeneğine basın ve Rom indirilmeye başlasın. Download’a bastığınız anda programın en altına Rom’un hangi dizine kaydedileceğini gösteren bir bilgilendirme yazacaktır. İndirme hata verirse tekrar Download butonuna basın kaldığı yerden devam edecektir.

Kolay gelsin arkadaşlar.

Edit: Samfirm programının geliştiricileri Sammobile tarzı olan bir site kurmuşlar. Sammobile'daki gibi ROM arıyor ve buluyorsunuz. İndirmede ise hiçbir kısıtlama yok. İStediğinizi kadar ROM'u sınırsız hız ile indirebiliyorsunu. Samfirm ile uğraşmak istemeyenler bakabilir.

Siteye ulaşmak isteyenler: http://updato.com/firmware-archive-select-modelDaha ayrıntılı bilgi için lütfen bu konuyu ziyaret ediniz: https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber">https://forum.donanimha...e-ilk-ve-tek--114503536
MühendisMurat arkadaşımıza teşekkürler.
ROOT NEDİR? NE İŞE YARAR? ROOT YAPMAK TELEFONUMUZU GARANTİ DIŞI BIRAKIR MI?

Root : Telefon üzerinde tam yetkiye sahip olma, yani sistemsel kısıtlamaları ortadan kaldırma da diyebiliriz.

Root işleminin en temel yararı, sistemin daha önce erişmediğiniz köşelerine, detaylarına erişim hakkı (sadece okuma hakkı değil, yazma / değiştirme hakkı da) sunmasıdır. Bu sayede tüm sistem dosyalarını silebilir, değiştirebilir, gereksiz sistem programlarını sistemden kaldırabilir, işlemciye overclock yapabilir, farklı geçiş animasyonları yükleyebilir, farklı kerneller yükleyerek yeni ROM'lar yükleyebilirsiniz, istediğiniz her türlü kişiselleştirmeyi uygulayabilirsiniz vs vs vs...

Madem bu kadar faydası var neden telefonlar Root'lu gelmiyor? :

Google aslında çok basit bir şekilde root yetkilerini verebilir ancak bu yetkilere ihtiyacı olmayan kullanıcılar için tamamen tehlike oluşturmaktadır. Kaldı ki üçüncü parti yazılımların da root erişimi kullanabilme isteğini göz önünde bulundurursak çok riskli bir olay olmanın yanında çokta mantıksız bir olay olacaktır. Yani bu root olayı tamamen kullanıcı güvenliği için son kullanıcıya direkt sunulmamıştır.

Root yetkisi vermek garantiyi bozar mı? :

Root işleminin donanımsal bir probleme yol açtığı kanıtlamadığı sürece garantiniz root yetkilerinizden etkilenmeyecektir eğer ki root işlemi donanımınıza zarar verir ve cihazınızı kullanılamaz hale getirirse işte o zaman yandınız demektir :)

Peki Root yapıldığını nasıl anlayacaklar? :

(Samsung için geçerli) Bir çeşit güvenlik sistemi olan KNOX'un kurduğu sayaç sayesinde telefon Download Mod'a alındığı zaman rahatlıkla görülebiliyor...

Aslında bu sayaç sıfırlamanın yolları bulunabiliyor ama çok uzantılı bir iş olduğu için bulunamayabiliyor da. Yani Root yapıldığında sayacın sıfırlanamayacağını düşünerek hareket etmelisiniz.

Teknik servisim Root konusunda problem çıkardı ne yapabilirim? :

Üstteki belirttiğim durumdaki gibi root işlemi yapmanızdan dolayı cihazınız zarar görmüşse teknik servisiniz haklıdır ve kulanıcı hatasından dolayı cihazınızın onarımını garantiniz karşılamaz. Eğer ki root işlemiyle alakasız bir nedenden dolayı cihazınız zarar görmüş ve sadece root olmuş olma bahanesiyle cihazınız garanti dışı bırakılmaya çalışırsa tüketici mahkemesine başvurun ve hakkınızı arayın.
GALAXY S7 VE S7 EDGE İÇİN EKRANA TAM UYUMLU DUVAR KAĞIDI NASIL BULUNUR?

2k ekranımıza uygun duvar kağıtlarını rahatlıkla nasıl indirebileceğimizi anlatmak isterim :

2k çözünürlüğü 1440x2560 'tır. Buna göre yapmanız gereken şey Google arama motorunu açıp wallpapers yazıp aratmak. Ardından Görsellere girip Arama Araçları sekmesinden Boyut’u seçin. Çıkan menüden Tam Boyutu Siz Girin'i seçin. Bundan sonra yapmanız gereken yükseklik yazan yere 2560 genişlik yazan yere de 1440 yazmak. Bu aratmadan sonra çıkan bütün duvar kağıtları Galaxy S7 ve S7 Edge akıllı telefonlarımızla uyumludur. İstediğinizi indirin ve kullanın :)GALAXY S7 VE S7 EDGE'DE DNS NASIL DEĞİŞTİRİLİR ? :

--- Bağlı olduğunuz wifi ağına uzunca basın.

--- Ağ ayarlarını yönet yazısına basın.

--- Gelişmiş seçenekleri göster kutucuğunu işaretleyin.

--- IP Ayarları yazan yerin altında DHCP yazar. DHCP yazısının üstüne basın sonra Statik yazısını seçin.

--- Pencereyi aşağı doğru kaydırın DNS1 ve DNS 2 yazan yerlere bağlanmak istediğiniz DNS Ayarlarını girin ve kaydedin.

İşlem bitmiştir.GALAXY S7 VE S7 EDGE'DE GİZLİ DOSYA OLUŞTURMAK VE GÖRÜNTÜLEMEK :

--- Dosyalarım uygulamasına girin.

--- Gizlemek istediğiniz klasörü seçin ve yeniden adlandır seçeneğini uygulayın.

--- Yeniden adlandıracağınız klasörün en başına "." (nokta) koyun.

--- Klasör artık gizli klasör olmuştur ve Dosyalarım uygulamasında görünmeyecektir

--- Gizlediğiniz klasörü tekrar görmek için Dosyalarım uygulamasına girerek sağ üst köşede bulunan DAHA FAZLA yazısına basıp açılan pencerede Gizli dosyaları göster seçeneğini seçmelisiniz.

WIFI İLE PLAY STORE DAN UYGULAMALAR ÇOK YAVAŞ İNİYOR. BU SORUNU NASIL DÜZELTİRİM?

Öncelikle modeminizi kapatıp açınız ya da yeniden başlatınız.

Telefonunuzda WiFi ve mobil veriyi kapatınız.
Ayarlar>>>Uygulamalar>>>Uygulama yöneticisine giriniz.
Google Play Store>>>Hafıza>>>Veriyi Sil seçeneğine tıklayınız.
Geri geliniz.
Yine uygulama yöneticisinden bu sefer Google Play hizmetlerine tıklayınız.
Hafıza>>>Hafızayı yönet>>>Tüm verileri temizle seçeneğine tıklayınız.

WiFi bağlantınızı açtıktan sonra Google Play’den uygulama yükleyip hızı kontrol ediniz.


BÖLÜMLER SÜREKLİ GÜNCELLENECEKTİR

İMZALAR :
S7 BLACK :


[center][image]https://tablet.donanimhaber.com/store/a3/aa/bd/a3aabd39c4afd71fb9c98e98f2b7fc6e.png[/image]
                [b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_114304121/tm.htm#]Samsung Galaxy S7 & S7 Edge Kullanıcılar Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]

S7 GOLD :


[center][image]https://tablet.donanimhaber.com/store/dc/a0/2a/dca02a0873268b80d39b49eef6504012.png[/image]
                [b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_114304121/tm.htm#]Samsung Galaxy S7 & S7 Edge Kullanıcılar Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]

S7 EDGE BLACK :


[center][image]https://tablet.donanimhaber.com/store/83/40/5f/83405f9b946133bb097aefc705bd7d98.png[/image]
                [b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_114304121/tm.htm#]Samsung Galaxy S7 & S7 Edge Kullanıcılar Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]S7 EDGE GOLD :


[center][image]https://tablet.donanimhaber.com/store/9a/0c/39/9a0c3966c5acd6ea0bb6d905cb9bae1a.png[/image]
                [b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_114304121/tm.htm#]Samsung Galaxy S7 & S7 Edge Kullanıcılar Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]S7 EDGE SILVER :[center][image]https://tablet.donanimhaber.com/store/6b/bd/b7/6bbdb74d06f2b2d2fa3ccaef31fd6196.png[/image]
                [b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_114304121/tm.htm#]Samsung Galaxy S7 & S7 Edge Kullanıcılar Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]
< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >


Bu mesajda bahsedilenler: @cihat.tezer

En Beğenilenler Tüm Yorumları Aç

Kimse kusura bakmasinda bu telefonun S6'dan elle tutulur cok fazla farkı yok simdi gelip bana kimse ozelliklerini söyleyip bak neler neler değişmiş diye hava atmasın. 6 yıldır android telefonlarla ...
Cowinenge - 3 yıl önce
Yaw arkadaşlar. Yorumları okudum. Ağzımı bıraktım, başka yerimle güldüm durdum.

• Ülkemizde 16Mbit İnternet kullanıp, Exynos 8890'ın 450Mbit hız destekleyen CAT9 modemini beğenmeyen mi ararsın...
OverClocK1ng - 3 yıl önce
Şu rezil homescreen i görmemek için bile android almak yeterli olur benim için. 1 saniye geç açsın uygulamaları. Sıkıntı değil.

majesthion - 3 yıl önce
Yahu anlayın artık ne LG ne Samsung ne Apple artık koyacak şey bulamıyor işlemci ve ram dışında. Zaten uygulamalar şu an ki kullandığınız telefonda kasıyorsa inanın ne alırsanız alın yine kasacak. ...
OnLiNe MaNaGeR - 3 yıl önce
Buralar degerlenir
Edit : Degerlendi sanirim
Edit 2 : Her turlu reklam alinir
Edit 3 : Beyler pm atın reklam yaparım burdan
Edit 4 : Reklamcılık ölmüş beyler eczacılık falan okuyun.
ShoyoHinata - 3 yıl önce
İsteyen istediğini alır. Parası vardır S6'dan S7'ye, iPhone 6'dan 6s'e geçer insan. Biz de burada onların arkasından atıp tutarız. Niye, yediremiyoruz alıyorlar onları paraları var. Belki bizim de ...
SpesifikBrush - 3 yıl önce
S6 dan elle tutulur bir farkı yok,
Tüketim toplumları saldırın bakayım
E.R.W. - 3 yıl önce
Bizim oglan tleefonun ustune sut doktu sagolsun hanim eyvah dedi gitti telefon. Bende prob yok bu su ve sut gecirnez dedim
cestvrai - 3 yıl önce
Taze taze paylaşayım

(Görsel)
Tayff - 2 yıl önce

..scream..
8 Şubat 2016; 16:56:57


Red_devil33
8 Şubat 2016; 17:13:58
Artık 7-8 saat ekran süresi verir< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Buna gelen 1 yanıtı gör.


..scream..
8 Şubat 2016; 17:17:28
quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Artık 7-8 saat ekran süresi verir

bence çok rahat verir. zaten öyle de olmalı. bu denli bir amiral gemisinin ortalama standart kullanımda en az 6 saat ekran süresi vermesi gerekir diye düşünüyorum...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 8 Şubat 2016; 17:19:48 >ShoyoHinata
8 Şubat 2016; 17:24:05
Buralar degerlenir
Edit : Degerlendi sanirim
Edit 2 : Her turlu reklam alinir
Edit 3 : Beyler pm atın reklam yaparım burdan
Edit 4 : Reklamcılık ölmüş beyler eczacılık falan okuyun.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShoyoHinata -- 18 Temmuz 2016; 17:03:15 >

Buna gelen 1 yanıtı gör.


John Wayne
8 Şubat 2016; 17:48:09
Rezerve.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >..scream..
8 Şubat 2016; 17:58:44
Merakla beklenen etkinlik için Samsung da şimdiden sosyal medya üzerinden tanıtım yapmaya başladı. Geçtiğimiz hafta TheNextGalaxy sloganı ile duyurulan ve resmi tarihi açıklanan Unpacked 2016 etkinliği için bir duyuru daha geldi. Resmi Samsung Mobile twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru ile Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in tanıtımının yapılacağı Unpacked 2016 etkinliği Samsung web sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanacak.21 Şubat tarihinde düzenlenecek olan Unpacked 2016 etkinliğini canlı olarak http://www.samsung.com/tr/home/ web adresi üzerinde seyredebilirsiniz.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 8 Şubat 2016; 18:03:06 >Golden Gate
8 Şubat 2016; 19:28:04
3d touch ekran teknolojisi olacak mı bunu merak ediyorum.

Buna gelen 2 yanıtı gör.


..scream..
8 Şubat 2016; 19:43:34
quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

3d touch ekran teknolojisi olacak mı bunu merak ediyorum.

Söylentiler var ama bence S7 de bu özellik olmaz. Belki Note 6 ile gelebilir.. ama s7'ye koyarlarsa şahane olur :)Ariturka
8 Şubat 2016; 19:48:46
Compact versiyonu da olsa tadından yenmez.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Buna gelen 1 yanıtı gör.


..scream..
8 Şubat 2016; 20:10:01
quote:

Orijinalden alıntı: Ariturka

Compact versiyonu da olsa tadından yenmez.

Compact derken sanırım mini versiyonundan bahsettiniz.. Samsung S serisi amiral gemi modellerinin her zaman mini versiyonlarını yaptı. sanırım S6 mini de bu yıl içinde çıkacak. S7'ninde mini versiyonu gelir ama hemen olmaz tahminimce..

Buna gelen 1 yanıtı gör.


keopsdd
8 Şubat 2016; 20:49:26
note 5 aldik hos guzel buyuk ekran ama. telefon cebe avuca sigmiyorm satip s7 almayi dusunuyorum dahada deger kaybetmeden< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Buna gelen 1 yanıtı gör.


..scream..
8 Şubat 2016; 21:09:47
quote:

Orijinalden alıntı: keopsdd

note 5 aldik hos guzel buyuk ekran ama. telefon cebe avuca sigmiyorm satip s7 almayi dusunuyorum dahada deger kaybetmeden

Mantıklı tabi. Eğer tek el ile kullanımda ve taşımada zorluk çekiyorsanız s7 sizin için daha iyi olacaktır..Ariturka
8 Şubat 2016; 21:47:28
Mini versiyonu kastetmedim. Donanım birebir aynı ama ekranı küçük olanı kastettim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Buna gelen 1 yanıtı gör.
Bu mesajda bahsedilenler: @..scream..


..scream..
8 Şubat 2016; 22:08:22

quote:

Orijinalden alıntı: Ariturka

Mini versiyonu kastetmedim. Donanım birebir aynı ama ekranı küçük olanı kastettim.

Keşke gelse :) ama çok zor ihtimal..< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >..scream..
9 Şubat 2016; 9:09:00
“Samsung Galaxy S7’nin ekranı hiç kapanmayacak”

Samsung'un pil tuketimini azaltabilmek icin daha once Motorola telefonlarda gordugumuz Active Display adli teknolojiyi Always On Display olarak adlandirarak Galaxy S7 de kullanmasi bekleniyor.

Bu özellik ekranın devamlı olarak düşük güçte çalışacağı anlamına geliyor. Ekran bu süreçte o kadar az enerji tüketiyor ki, 1 saatte şarjın yalnızca yüzde 1’lik kısmı eksiliyor. Bu sırada saat, tarih ve bildirim gibi önemli bilgiler gösterildiği için kullanıcının bunları kontrol etmek için telefonu açmasına gerek kalmıyor. Dolayısıyla da güç tasarrufu sağlanıyor.


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 9 Şubat 2016; 9:49:06 >

Buna gelen 2 yanıtı gör.


mu5tafa
9 Şubat 2016; 10:04:31
S7 edge antutu skoru.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Buna gelen 2 yanıtı gör.


..scream..
9 Şubat 2016; 10:46:52
quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

S7 edge antutu skoru.Teşekkürler bilgilendirmeniz için..

Skor gayet yüksek ama siz de biliyorsunuzdur ki bu tür testlerde malesef hileler ön plana çıkıyor. Kendi adıma söylemem gerekirse hiçbir zaman benchmark testlerine bakmadım. Bana göre önemli olan günlük kullanım koşullarında rahat bir deneyim sunması.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 9 Şubat 2016; 11:14:30 >..scream..
9 Şubat 2016; 16:33:27
Sammobile sitesinin aldığı duyuma göre Galaxy S7, ESS Sabre 9018 DAC ile bir telefondan beklenebilecek en iyi ses kalitesini sunmayı hedefliyor...< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >..scream..
9 Şubat 2016; 16:51:38
Yapılan sızıntı fotoğrafa göre Samsung , Galaxy S7'de aynı Note 5 te olduğu gibi arka taraf köşelerde eğim yapmış durumda. Camın ısıtılarak yapılan bu eğimle birlikte normalden çok daha fazla sertleşerek dayanıklığının üst seviyede olduğunu geçen yıl Note 5 serisinde şahit olmuştuk...


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..scream.. -- 9 Şubat 2016; 16:52:33 >SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]