Kullanıcı Adı:
Şifre:

Yeni Cosa Akıllı Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
GokhanTR
Konu Sahibi

31 Aralık 2014; 15:27:04
Yeni Cosa'da Sizi Neler Bekliyor?Cosa artık ekranlı

Yeni Cosa'nızın ekranından mevcut ev sıcaklığını, hedef sıcaklık değerlerinizi modları görebilir, Cosa’nın dokunmatik yüzeyi ile ev sıcaklığınızı internete gerek duymadan termostat üzerinden kolaylıkla yönetebilirsiniz.


Yeni Cosa’nızı pil ile kullanabilir*, odadan odaya taşıyabilirsiniz!Yüksek bağlantı kalitesi

Yenilediğimiz teknolojisi ile Cosa yüksek bağlantı kalitesi sunuyor.
Cosa Kombi Ünitesi de Cosa Akıllı Oda Termostatı gibi internete bağlanabiliyor!.

(Görsel)

Cosa artık daha akıllı

Amazon Alexa entegrasyonu ile Cosa'yı sesli olarak kontrol edebileceksiniz.

Yenilenen mobil uygulamamız ile Cosa deneyiminiz çok daha keyifli hale gelecek!Yeni Cosa Kombi & Klima Plus Paketi
Paket İçeriği:


Cosa Akıllı Oda Termostatı

Cosa Kombi Ünitesi

Masa Ayağı

220V Güç Kablosu & Adaptör

Kombi Bağlantı Kablosu

3 AAA Pil

Vida + Dübel, Çift Taraflı Bant

*Cosa Akıllı Oda Termostatı pilli kullanım özelliği için internet bağlantısının Cosa Kombi Ünitesi aracılığı ile yapılması gerekmektedir.
Yeni Cosa Akıllı Oda Termostatı (Ön sipariş bitti, satış olduğunda buradan da duyuracağım)

Cosa kullanıcıları olarak uzun zamandır beklediğimiz ekranlı yeni Cosa akıllı oda termostatı yakında satışta.

Yeni Cosa akıllı oda termostatının şimdilik bilinen özellikleri;

Yepyeni tasarımı ve gelişmiş özellikleri ile, ev sıcaklığının hem akıllı telefonlar üzerinden hem de internete gerek duymadan termostatın ekranı üzerinden kolaylıkla kontrol edilmesini sağlıyor.

Duvara asılı olarak ya da masa üzerinde kullanılabiliyor.

Pilli kullanım özelliği ile odadan odaya taşınabiliyor.

Yenilediğimiz teknolojisi ile yüksek bağlantı kalitesi sunuyor.

Ayrıca hem Cosa Kombi Ünitesi hem de Cosa Akıllı Oda Termostatı internete bağlanabiliyor!

Yenilenen uygulama ara yüzleri ve Amazon Alexa entegrasyonu da sürprizlerimiz arasında! Gelecek günlerde de Siri ile entegrasyonu da söylentiler arasında.

Mobil yazılımlar da önümüzde ki günlerde değişecek.

Sonuç olarak; ilk çıktığı günden beri cihazın gelişmesinde biz donanımhaber forum kullanıcılarının büyük katkısı oldu. Bizler burada eksiklerini ve giderilmesinin gerektiği hataları tartışıp üreticiye bildirdik ve güzelce şekillendi. Şimdi de kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillendirip ürettikleri yeni Cosa yakında biz son kullanıcıya kavuşacak Ben akıllı ev cihazlarını merak edip boş zamanımda uğraşmayı seven biri olarak Cosa hayranlığımı da defalarca dile getirdim.

Cosa Güncel fiyatlar ve satın alma değerlendirmesi;

Cosa.com.tr üretici sitesi üzerinden satın alma fiyatları genelde indirim koduyla daha uyguna gelmekte ve en büyük avantajı 30 gün memnuniyet garantisi bulunmaktadır. İlk defa kullanacaklara bu iade garantisini şiddetle öneriyorum ve mantıklı olan üretici sitesinden almaktır. Alıp kullandınız ve içinize sinmedi müşteri hizmetleriyle görüşmeniz buna rağmen yine sinmedi iade etmeniz çok kolay.

Cosa kendi sitesinde anahtar teslim uygulamasına gitmiş. Tüm sattığı ürünleri montaj dahil olarak satıyor. Bunun avantajı gelen kişi size çalışır durumda sorunsuz teslim ediyor. Dezavantajı ise montajını kendi yapmak isteyen insanlar olabilir veya daha uygun maliyeti olsun diye kendisi yapmak isteyen eli becerikli kullanıcılar olabilir.


Cosa kombi paketi: 399tl indirim koduyla 349tl ücretsiz kargo montaj avantajıyla Cosa Kombi paketi SATINAL

Cosa kombi ve klima paketi: 499tl indirim çekiyle 449tl ücretsiz kargo montaj avantajıyla
Cosa Kombi+Klima paketi SATINAL

Cosa klima paketi: 299tl herhangi bir indirim bulunmuyor. Montajlık bir durumuda yok sade klima için.

50tl indirim sağlayacak kod: KMPHkzE_7FeyZ


"Montajı ben yapabilir miyim?" sorusuna cevaben size kurulum video ve dökümanlarını paylaşıyorum;

Önce bu videoyu izleyerek ön fikir edinebilirsiniz: https://youtu.be/O-atbZMEUy4

Daha sonra ayrıntılı anlatımıyla bu dökümanı inceleyebilirsiniz: https://cosa.com.tr/kurulum/

Kombi uyumluluğunuz yada termostat bağlantı noktanız için önce Cosa.com.tr adresine bakabilir, Daha sonra müşteri hizmetleri olan 0850 558 0850 numaralı hattı arayıp öğrenebilirsiniz.Aralık 2015 tarihinden beri yerli üretime destek veriyorum. Sizde oda termostatı seçiminizi yerli markalar arasından yapınız.


Yukarıdaki ayrıntılı fiyatlardan en mantıklısı anahtar teslimi uygulamasıyla kurulumuna karışmadan her şey içinde ve gerçekten en indirimli makul gördüğüm Cosa Kombi satın almadır. "Cosa Kombi Paketi" indirim koduyla 349tl ye alınıyor. Bana göre şuan en mantıklısı bu gözüküyor.


Küçük bir hatırlatma üç pakette de son üretilen cihaz olduğu için Kombi paketi satın alınıp yazın klima paketi de eklettirebilinir aynı cihazla kombi klima olarak kullanılabilinir.


Cosa Yurtdışı termostat piyasasında - Cosa ISH Frankfurt 2017 Enerji Fuarı
Cosa Akıllı Kombi Kiti 15 aralık 2014 tarihinde yerli üretim oda termostatı sıfatıyla evlerimizde yerini almaya başladı. Geçtiğimiz sene kullanıcı dönüşleri ve ihtiyaçlar doğrultusunda daha bir tecrübe kazanan Nuvia şirketi Cosa'da ufak tefek dış görünüş değişikliği ve hem cihaz hemde mobil uygulama yazılımlarında yaptıkları düzenlemelerle Cosa tamamen kullanıcı dostu oldu. Nem ölçme kabiliyeti kazandırılan Cosa kış aylarında hava kuruluğunun tespitine ve buna önlem alınması gerektiğini sağlıyor. İlave olarak evinizin konumuna göre dış sıcaklık bilgisine de uygulamadan ulaşmak mümkün.

Cosa mimarları akıllı ev teknolojisine kombiyle başlayıp klima ünitesi gibi kullanıcı ihtiyaçlarını gelecekte karşılayacak üniteler üretip hepsini birbirine adapte edecek, tek uygulama üzerinden evinizi yönlendirebileceksiniz.

Bu konu altında Cosa hakkında güncel bilgiler, kullanıcı tecrübeleri ve yorumları, kurulum ve sonrasında kullanımda yaşanabilecek sorunlar ve çözümleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Üreticiye web sitesinden, çağrı merkezinden yada yazının sonunda verdiğimiz iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. Yazının sonunda bu konudan derlenen cosa kullanımında faydalı bilgiler yer almaktadır.

Cosa Akıllı Kombi KitiKış aylarında kombiniz ile tasarruf ve konforlu bir şekilde ısınmak için en başta evinizin yalıtımı daha sonra hassas bir oda termostatı kullanmanız şart. Kombi kullanımı ile ilgili Cosa tantım filmini izleyebillirsiniz.

Cosa istasyon ve kombi ünitesi olarak iki parçadan oluşan bu akıllı cihaz oda sıcaklığını ölçüp istenilen hedef sıcaklığımıza ulaşana dek kombiyi yüksek kazan sıcaklığında çalıştırıp daha sonra oda sıcaklığını sabit tutuyor. Bulut enerji yönetim sistemiyle çalışan bu minik akıllı cihaz kullanıcısına en başta tasarruf ve konfor sağlıyor.


Cosa Akıllı Kombi Kiti kutu içeriği


-Cosa İstasyon
-Cosa Kombi Ünitesi
-Adaptör
-Mikro USB Kablosu
-220V Güç Kablosu
-Kombi Bağlantı Kablosu
-Vida, Dübel ve Buton İğnesi
-Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi

Cosa Akıllı Kombi Kiti Çalışma mantığı


Cosa kombi ünitesi kombiye monte edildikten sonra Cosa istasyon sıcaklığın ayarlanması istenilen odaya konulur ve herhangi mobil cihaz yada Cosa kontrol sayfasından kurulum yapıldıktan sonra kullanmaya başlarsınız. Kurulum sonrası istasyon ve ünite birbirleriyle eşlenir. Cosa bulut enerji yönetim sistemiyle çalışmaktadır. Belirlediğiniz tüm ayarlar Cosa sunucularının bulut tabanında saklanır. Kullanmak istediğiniz ev veya işyerinizde mutlaka internet olmalıdır. Cosanın internetsiz kullanımını üretici firmada önermiyor biz kullanıcılar da internetsiz kullanılmaması gereği fikrindeyiz.

Cosa Akıllı Kombi Kiti Uyumlu Kombiler
Cosa, aç/kapa (on/off) kontrollü oda termostatı girişi olan tüm kombiler ile kullanılabilir. Kombilerde oda termostatı bağlantı girişlerinin konumu marka ve modele göre farklılık göstermekle birlikte, genel olarak, kombi içerisinde rahatça ulaşılabilir bir yerde, kısa bir kablo ile uçları birbirine bağlanmış (kısa devre edilmiş) bir klemens şeklinde bulunur.
Şuan için Cosa Akıllı Kombi Kitinde modülasyon bulunmamaktadır. Kombi ünitesi aç/kapa (on/off) olarak tasarlanmış. Gelecekte modülasyon için bir yeni open-term giriş destekli kombi ünitesi üretebilirler ve aynı istasyonla eşleştirilip kullanılabilinir diye düşünüyorum.
Kominizin Cosayı destekleyip desteklemediğini yada kombinizin aç-kapat termostat bağlantı yerinin tespiti için Cosa destek ekibiyle görüşebilirsiniz.


Cosa Akıllı Kombi Kiti Uygulama, Kontrol merkezi, Çalışma seçimleri ve Modlar
Android cihazlar için Google play de ve ios işletim sistemli apple cihazlar için Appstore da Cosa Mobil adı altında uygulama yerini aldı. İnternet erişimi olan pc veya hemen hemen bütün cihazlardan https://kontrol.cosa.com.tr adresinden kontrol paneline erişebilirsiniz. Çeşitli güncellemeler ilk bu kontrol merkezine yansıdığı için şuan en güncel kullanımı kontrol merkezinden yapabilirsiniz. Bütün güncellemeler üretici tarafından verdiğim linke anlık yansıyor, mobil uygulamalarına yansıması birkaç gün alabiliyor.


Uygulamaya girdiğimizde bizi resimdeki ekran karşılıyorUygulamanın ayar bölümü resimdeki gibidir.


Haftalık programınızı ister sihirbaz kullanarak yapabilirsiniz. İsterseniz 7 gün ve her gün 15'er dakikalık dilimlere ayrılmış toplam 96 farklı zamana istediğiniz modu verebilirsiniz.


Hedef sıcaklıklar bölümünde 4 adet mod bulunmakta.
Ev, Uyku, Dışarıda modu ve Kullanıcı modu. Ben genelde gündüz evde yaşayan olduğu için kullanıcı modunu gündüz olarak kullanmaktayım. Dışarıda modunu da anlık programım değiştiğinde kullanıyor eve geldiğimde programa devam ettiriyorum.


Konfor ayarları menüsünden kombinin ne zamanları yanması gerektiğini ve ne zaman durmasını istiyoruz bu ayarları yapıyor, Kalibrasyonla da sıcaklık değerini evimizde varsa kullandığımız dijital ölçerle eşitleyebiliyoruz.
Çalışma aralığı: Oda sıcaklığının hedef sıcaklık altındaki değere ulaşmasında kombinin devreye girmesini istediğimiz değeri belirleriz. Örnek olarak 22.0 olarak belirlediğimiz hedef sıcaklığında çalışma aralığımız 0.1 seçiliyken oda sıcaklığımız 21.9'a düşünce kombi yanmaya başlıyacaktır.
Durma aralığı: Oda sıcaklığının hedef sıcaklık üst değerine ulaşmasında kombinin devreden çıkmasını istediğimiz değeri belirleriz. Örnek olarak 22.0 olarak belirlediğimiz hedef sıcaklığında durma aralığımız 0.1 seçiliyken oda sıcaklığımız 22.1'e çıkınca kombi devreden çıkacaktır.


Raporlar menüsünde son 24 saat, haftalık, aylık ve belirlediğiniz tarih aralıklarında karşımıza istatistikler ve sıcaklık eğrisi çıkmakta. Buradan evimizin sıcaklık ortalamasını genel veya modlara göre görebilir, Kombinin çalışma sürelerini genel ve modlara göre görebilir, Nem ölçerli bir Cosa'ya sahipseniz günlük en yüksek ve en düşük evinizin nem değerlerini görebilirsiniz. İlave olarak etkinlik geçmişi yaptığınız her değişikliğin saatini kayıtta tutmaktadır. Bağlantı kalitesi de çevrimdışı çalıştığı süreleri baz alarak verilen değerdir. Herhangi bir internet yada sunucu kaynaklı sıkıntılar anlık çizelgeye yansıtılıyor.


Cosa istasyon üzerinde her moda göre farklı renkler belirir.

Uygulama ikon ve renklerin anlamları


Ürün web sitesi: www.cosa.com.tr
Üretici Firma: Nuvia akıllı enerji teknolojileri
Ürün fiyat aralığı: 349TL. Geçtiğimiz sene Cosa kullananlar bu sene üretilen nem ölçme ilave özellikli Cosa için 99TL ücret karşılığında cihaz değişim talebinde bulunabilirler.
Üretim yeri: Türkiye’de! Üreticinin tabiriyle; Cosa Akıllı Kombi Kiti’nin tasarımı, donanımı, elektroniği, yazılımları ve tüm akıllı özellikleri İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Teknokenti’nde bulunan ARGE merkezimizde yapıldı. Cosa’nın üretimi ise Cosa standartları çerçevesinde anlaşmalı olduğumuz çözüm ortakları ile yine Türkiye’de.
Müşteri destek ve hizmet hattı: 0850 558 0850 ve destek@cosa.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. (destek mailinin Cosa ekibindeki herkese grup olarak ulaştığını öğrendim) Genel anlamla ekibi ilgilidir sorununuzu kısa sürede çözeceklerini ümit ediyorum.

Cosa Akıllı Kombi Kiti Teknik Özellikler:
Cosa İstasyon Cosa Kombi Ünitesi
Beslenme gerilimi 5 V DC 220 V AC
Boyutlar (y/g/d) 8.8/4.9/8.6 cm 3.4/7.8/9.8 cm
İşletme sıcaklığı 0°C - 40°C 0°C - 40°C
Depolama sıcaklığı 0°C - 50°C 0°C - 50°C
IP Koruma sınıfı 20 21

Cosa sıcaklık ölçümünü 0.1 derecelik hassasiyetle yapar. Sıcaklık ölçümlerinde ortalama hesabı kullanarak doğru verileri size aktarır. Hedeflenen sıcaklık seçimide 0.1 derecelik hassasiyetiyle istediğiniz dereceye ayarlayabilirsiniz.

Cosa Akıllı Kombi Kiti Hakkında Teknolojide destek ekibi video inceleme hazırlamış;

Kutu içeriği inceleme ve kombi bağlantısı videosu;Akıllı kurulum videosu;Uygulama kullanım videosu;

Cosa hakkında forum kullanıcıların edindiği tecrübelerin kısa bir özetini yapmak gerekirse;

* İnternet olmayan bir evde kullanmanın bir anlamı yok. İçerisinde yazılım dışında bilgi tutmuyor, saat bilgisini dahi internet bağlantısı ile sunucudan alıyor. Bunun yanında uygulamadan ayarlanan sıcaklık mod değerleri olmak üzere bütün ayarlarınız sunucuda tutuluyor. Cosa fişe takıldığından 30 sn içerisinde kullanıma hazır hale geliyor. Bu süre zarfında sunucudan başta saat olmak uygulamadan en son değiştiğiniz ayar verilerini indirip kullanıyor.

*Anlık internet kopmalarında sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Program seçiliyse herhangi bir aksaklık olmadan programı uyguluyor. İnternetin kesik olduğu dönemde elektrik kesintisi olması durumunda elektrik geldiğinde hala internet yoksa ev modu olarak çalışmaya devam ediyor. Üzerindeki led kısmındaki düğmeden mod değişimi yapabiliyoruz.

*Elektirik kesintilerinden sonra elektrik geldiğinde internet bağlantısı kurup sorunsuz çalışmaya devam ediyor.


*Ev içerisinde Cosa istasyonun konumlandırılacağı yer çok önemli. Sinyal olarak hem kombi ünitesi hemde modeminizin çekebileceği bir yer seçmelisiniz.

*İstasyonu sık sık söylendiği gibi en az 1.5 metre yükseğe ve ısı üreten cihazlardan etkilenmeyecek bir noktaya dik olarak koyun (yatay ısı ölçmesini engelleyebiliyor, dik konumlandırılmak üzere tasarlanmış) Isı kaynağı derken aklınıza sadece petek gelmesin, istasyonun kendi adaptörü bile ısı üretir, çok yakın koyarsanız hatalı ölçüme sebep olur. Örneğin yakındaki çamaşır makinesinin, televizyonun, uydunun cihazın ölçümlerini büyük ölçüde etkileyebiliyor.

*Cosa istasyonu üzerine koyduğunuz malzeme ölçümü etkiliyor, örneğin cam veya metal üzerine koyarsanız sıcaklığı daha düşük ölçer. Bu nedenle istasyonu ısıyı daha çabuk absorbe eden yüzeylere koyun. Ahşap yüzeyler idealdir, cam yüzeye koyacaksanız altına kitap, defter vb. birşey koyun.

*Bağlantı sorunlarında öncelik modem kanal ayarı kontrol etmek olmalı. Kanal ayarı otomatikte seçili modemlerde Cosa kurulumu yapılıyor fakat belirli süre sonra modem başka kanala sokabiliyor. Bu tip durumlarda bağlantı sorunu görülebiliyor. Sorun yaşamamak için her evde kablosuz ağın doğru kanala ayarlanması hem Cosa hemde diğer cihazlarınız için faydalı olup çekim mesafeniz daha sağlıklı olacaktır. En sağlıklı kanallar 1-6-11'dir. Zamane modemlerinin çoğunda tarama özelliği mevcut. Çevrenizde komşularınızın kullandığı kanalları yada en az bu üç kanal içinden birini seçip ağınızı öyle kullanmanızda fayda var. Modem marka ve modelinin yanına kanal ayarı yazıp arama motorlarında arattırın kanal ayarı hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

*Evinizde ki dijital derece ile Cosa'yı sıcaklık kalibresi ettiniz. Kalibre işlemini evin sakin ortamında, yani sıcaklığa etken olmadığı kalabalık olmadığı ve mümkünse peteklerin soğuk bir anında yapın. Sonrasında bazen aynı bazen ufak arada farkları olacaktır buna takılmayın. Dijital termostatlar anlık oda sıcaklıklarını gösterir. Oda termostatları ise belirli aralıklarda yaptıkları ölçümlerin ortalamasıyla hareket ederler.

*Kotalı internet kullananlar merak ederlerse Cosa aylık 50-60MB arasında bir kota harcıyor. Modeminizde istatistik özelliği varsa bunu kontrol edebilirsiniz.
Cosa akıllı kombi kiti kullanmak bir ayrıcalıktır. Yattığınız yerden evinizin konforunu ayarlarsınız. Faturanızda tasarrufu net bir şekilde görürsünüz.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanTR -- 12 Haziran 2018; 10:32:14 >


niktek bu mesajı paylaştı

En Beğenilenler Tüm Yorumları Aç

yazdığım bu mesajdan sonra konuyu cosa desteğe yazdım. durumu izah ettim. büyük ihtimal ile tuşun arıza yaptığını cihazı nereye ve nasıl göndermem gerektiğini sordum.
onlarda maslak adresine gönd...
marcelor - 4 yıl önce
Sadece bir sorum var, hadi eski alanlar ok anlastik, bir yatirim yapmislar guncellemelerle sikayetlerini gidermeye calisiyorlar. Bu arada tum cosa kullanicilarina soyleyeyim termostat ve sicaklik a...
Hima - 3 yıl önce
Keremcem nickli arkadaşa itibar etmeyin.kendisi hem kullanıcı olmamakla birlikte başka forumlarıda karıştırmakla meşgul olmaktan başka bir şey yaptığı gorulmemiştir.
engindmn - 4 yıl önce
Sıcaklık dalgalanması hissetmiyorsanız sorun yok zaten.
Suyun soğumasına gelince.
Düşündüğünüzün tam tersi gerçekleşiyor.

Soğuyan suyu ısıtmak ılık suyu ısıtmaktan zor tabi ki.

Gözden kaçır...
hasanemmii - bir yıl önce
Anladığım kadarıyla forumda kullanandan çok kullanmayanlar yorum yapmaya başladı. cihaz resimlerine bakılıp yorum yapılacak bir cihaz değil.
Burda cihazı kullanmayıp kötüleyenlerin karalayanlar i...
marcelor - 4 yıl önce
Cosa nın içini merak edenler buyursun, nette buldum, ameliyat yapmışlar.

Cosa Akıllı Kombi Kiti yonga bilgileri.

Sol üstte IXYS LCA182 Röle
İstasyondan gelen ısı verisini almaktan sorum...
xpress34 - 4 yıl önce
Her şey iyi ve güzelde bu Cosa'nın ara ara sapıtıp durması hiç de hoş bir durum değil. Az önce evin olması gerekenden çok sıcak olduğunu fark edip programı açtığımda evin sıcaklık derecesinin ...
asarcik - 4 yıl önce
Coşa Akıllı Kombi Kitini alalı 20 gün oldu. Ilk gün kombiye bağlantısını yaparak diğer üniteyi en sık oturduğum odada iki mt yükseklikte olan rafın üzerine koydum. Bundan önce ABR-320 SET Programla...
BAEMER - 4 yıl önce
Oda termometresi ile termostat arasındaki farkı anlamayana cevap bu zaten.

xpress34 - 4 yıl önce

azazel_666
31 Aralık 2014; 15:45:44
hayırlı olsun hocam.günlük haftalık h.iç h.sonu tatil saatleri ve modları var mı?resimlerle desteklerseniz 10 numara olur.birde hangi modlar var ve bunları istediğimiz zaman internetten değiştirebiliyormuyuz?disintegration
31 Aralık 2014; 15:58:55
çok faydalı bir başlık , takipteyimGokhanTR
Konu Sahibi

31 Aralık 2014; 16:00:06
Gün içinde cihazla ilgili bütün bilgileri ilk mesaja ekleyeceğim şuan toparlıyorum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >narec
31 Aralık 2014; 17:30:09
Konu açılması çok iyi oldu.eline saglik hocam< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >gaskiney
31 Aralık 2014; 21:38:12
Tebrikler güzel anlatım olmuş. Diğer konuda link verseniz cosa konusuna buradan devam edelim< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @GokhanTR


GokhanTR
Konu Sahibi

31 Aralık 2014; 22:01:25
Teşekkür ederim elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Daha eklenecek çok şey var bütün Cosa kullananlar bu bölüme yazarsa sıralı ekleyelim artıları eksikleri diğer özellikleri kullanıcı tecrübelerini. Diğer konuyu çok meşgul etti Cosa o yüzden diğer arkadaşlarla hem fikir olup buranın gereksinimi doğdu.

Şimdi Cosa kullananları davet edelim bakalım
@marcelor @sharp61 @lamettrie @arifnihat @gaskiney @klavye_414 @narec @afoR1zma @drezin @pikalos @ekostu@mynet.com @umutsen @ufukupcu @nuclear2002 @xpress34 @sharp61 @draco1987
Benim tanıyıpta Cosa kullanan arkadaşlar davetlisiniz. Unuttuğum varsa özürlerimi sunarım.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanTR -- 31 Aralık 2014; 22:12:14 >

Buna gelen 4 yanıtı gör.
Bu mesajda bahsedilenler: @lamettrie, @marcelor, @gaskiney, @arifnihat, @sharp61


draco1987
31 Aralık 2014; 22:11:24
quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Teşekkür ederim elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Daha eklenecek çok şey var bütün Cosa kullananlar bu bölüme yazarsa sıralı ekleyelim artıları eksikleri diğer özellikleri kullanıcı tecrübelerini. Diğer konuyu çok meşgul etti Cosa o yüzden diğer arkadaşlarla hem fikir olup buranın gereksinimi doğdu.

Şimdi Cosa kullananları davet edelim bakalım
@marcelor @sharp61 @lamettrie @arifnihat @gaskiney @klavye_414 @narec @afoR1zma @drezin @pikalos @ekostu@mynet.com @umutsen @ufukupcu @nuclear2002 @xpress34 @sharp61
Benim tanıyıpta Cosa kullanan arkadaşlar davetlisiniz. Unuttuğum varsa özürlerimi sunarım.bende de varmarcelor
31 Aralık 2014; 22:19:15
Destek@cosa.com.tr yede haber etmek lazim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >klavye_414
31 Aralık 2014; 22:20:53
Bu hafta siparislerin iletilmesi ile asil tecrubeler paylasiacaktir diye dusunuyorum . yeni cosa basligi da hayirli olsun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >arifnihat
31 Aralık 2014; 22:26:40
Emeğinize sağlık. Çok güzel bir başlık olmuş. Kullananlar listesi de ekleyebiliriz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @GokhanTR


haakan33
31 Aralık 2014; 22:34:32
quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Teşekkür ederim elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Daha eklenecek çok şey var bütün Cosa kullananlar bu bölüme yazarsa sıralı ekleyelim artıları eksikleri diğer özellikleri kullanıcı tecrübelerini. Diğer konuyu çok meşgul etti Cosa o yüzden diğer arkadaşlarla hem fikir olup buranın gereksinimi doğdu.

Şimdi Cosa kullananları davet edelim bakalım
@marcelor @sharp61 @lamettrie @arifnihat @gaskiney @klavye_414 @narec @afoR1zma @drezin @pikalos @ekostu@mynet.com @umutsen @ufukupcu @nuclear2002 @xpress34 @sharp61 @draco1987
Benim tanıyıpta Cosa kullanan arkadaşlar davetlisiniz. Unuttuğum varsa özürlerimi sunarım.


+engindmn
31 Aralık 2014; 22:37:20
Bende kullaniyorum 😃< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >ekostu@mynet.com
31 Aralık 2014; 22:58:59
quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Teşekkür ederim elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Daha eklenecek çok şey var bütün Cosa kullananlar bu bölüme yazarsa sıralı ekleyelim artıları eksikleri diğer özellikleri kullanıcı tecrübelerini. Diğer konuyu çok meşgul etti Cosa o yüzden diğer arkadaşlarla hem fikir olup buranın gereksinimi doğdu.

Şimdi Cosa kullananları davet edelim bakalım
@marcelor @sharp61 @lamettrie @arifnihat @gaskiney @klavye_414 @narec @afoR1zma @drezin @pikalos @ekostu@mynet.com @umutsen @ufukupcu @nuclear2002 @xpress34 @sharp61 @draco1987
Benim tanıyıpta Cosa kullanan arkadaşlar davetlisiniz. Unuttuğum varsa özürlerimi sunarım.


Cosa bugün geldi.elektrikci arkadaşımla en kisa zamanda kuracağım.gokhan bey siz olmasaydiniz cosa almazdim heralde. cosanin tanıtımına çok katkıniz oldu.karar verme aşamasında olanlar sizin sayenizde karar verdi.tesekkurler, emeginiz için.sagolun.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostu@mynet.com -- 31 Aralık 2014; 23:00:42 >

Buna gelen 1 yanıtı gör.


GokhanTR
Konu Sahibi

31 Aralık 2014; 23:08:49
Ben teşekkür ederim emeğim sadece ilk alanlardan olduğum için tanıtmak oldu. Asıl emek Cosa ekibinin. İnanın her kullandığımda hayran kalıyorum. İlk mesajlarımdan beri Türk malı taraftarıydım bizim insanımız neden faydalanmasın. Alıyorlar 500tl civarı cihazları ve kalıplaşmış gelişime kapalı bir çoğu. Oysa canavar gibi mühendiz kardeşlerimiz emek vermiş tanıtım içinde çok iyi fiyatlara sattılar bu ürünü. Ben inanıyorum başka bir fırsatçı bir satıcı olsaydı bu özelliklerde ki cihazı bırakın 149 u 249 u 300ün üzerinde satarlardı. Şuan uygunken fiyat bence sizde bütün tanıdıklarınıza haber verin insanımız faydalansın.
Cosa istasyon gelişmeye açık bir donanıma sahip. @arifnihat kardeşimiz gibi bende birinci ağızdan Cem beyden duydum eklenecek modüller ünitelerle klima gibi cihazları aydınlatmaları akıllı ev teknolojisiyle ilgili birçok şeyi ayarlayacağız. Yani bu ücreti verip cosa alanlar gelecekte çıkacak olan modüllerine ünitelerine cuzi miktar ücretlerle sahip olabileceklerini düşünüyorum.

Buna gelen 1 yanıtı gör.
Bu mesajda bahsedilenler: @ekostu@mynet.com, @arifnihat


gaskiney
31 Aralık 2014; 23:11:26

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Teşekkür ederim elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Daha eklenecek çok şey var bütün Cosa kullananlar bu bölüme yazarsa sıralı ekleyelim artıları eksikleri diğer özellikleri kullanıcı tecrübelerini. Diğer konuyu çok meşgul etti Cosa o yüzden diğer arkadaşlarla hem fikir olup buranın gereksinimi doğdu.

Şimdi Cosa kullananları davet edelim bakalım
@marcelor @sharp61 @lamettrie @arifnihat @gaskiney @klavye_414 @narec @afoR1zma @drezin @pikalos @ekostu@mynet.com @umutsen @ufukupcu @nuclear2002 @xpress34 @sharp61 @draco1987
Benim tanıyıpta Cosa kullanan arkadaşlar davetlisiniz. Unuttuğum varsa özürlerimi sunarım.


Diger konuda sordugum bir soruya karsilik bana COSA yi tavsiyenizle siparis ettim tesekkur ederim hepimize hayirli olsun.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >osmaneyuboglu
31 Aralık 2014; 23:12:53
cosa yola çıktı. şimdi n11.com dan mesaj geldi.

Buna gelen 1 yanıtı gör.


gaskiney
31 Aralık 2014; 23:19:58

quote:

Orijinalden alıntı: osmaneyuboglu

cosa yola çıktı. şimdi n11.com dan mesaj geldi.


Hayirli olsun kardesim @osmaneyuboglu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @osmaneyuboglu


lamettrie
31 Aralık 2014; 23:49:12
Elinize sağlık çok güzel olmuş!!serkanki
1 Ocak 2015; 0:06:13
Gökhan kardeş insanlarla tecrübelerini paylaşıp şu an emsalleri içinde en ucuz olan bu cosa yi almamıza sebep olduğunuz için size öncelikle teşekkürü bir borç bilirim. Bende sizin tavsiyenizle cosa alan bir kullanıcıyım.Zaman içerisinde de tavsiye ve bilgi paylaşımlarınızla en verimli şekilde kullanıcağımıza inanıyorum teşekkürler< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Buna gelen 1 yanıtı gör.


Yeni Cosa Akıllı Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey