Şimdi Ara

T30 mu, W70 mi, N1 mi ? Hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

5 model arasindan hangisini tercih ederdiniz ? profesyonel dusunmuyorum, ama profesyonele yakin olmasi tercihim. ama ana kriterlerin basinda kompak ve estetik olmasi geliyor. Tabi fiyatta kriterler arasinda. ama dusuk olacak diye yada sınır su olacak şekilde değil.

1. Sony T30
    2. Canon IXUS 800
    3. Sony W70
    4. Nikon Coolpix S6
    5. Sony N1

• Ben T30 sipariş ettim yarın elimde olcak inşallah.Ben de Sony N1 Nikon S6 ve T30 arasında kalmıştım.Nikonun menüsünün kullanım kolaylığı vardı ama çekim kalitesine güvenememden ve N1 in dokunmatik ekran olmasının dezavantajlarından dolayı (ekranın çok kolay çizilmesi ve bazı yeni teknolojiler içermemesi ayrıca T30' la N1 i yanyana görünce T30un daha küçük ve zarif görünmesi) Sony T30' a karar verdim. Manuel olarak kullanacaksan N1 i tercih et bence, ama benim çokta işime yaramazdı manuel ayarları.Sony T30 ,Nikon S6 kadar ince değil bunu da gözardı etme. Teknosa'da ikisini yanyana koyunca Nikon dış kasa olarak daha ince ve gösterişli duruyo aslında.Fiyat olarak Sony T30' u 960YTL' ye Sony bayisinden alıcam, bilmiyorum belki Sony kamera ile birlikte sipariş verdim ondan bu kadar düşmüş olabilirler. Nikon 999YTL yazıyodu.N1 , T30'la aynı fiyat sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mempa -- 16 Ağustos 2006; 19:29:41 >
  • Senin fikrin ne
  • canon ıxus 800 ıs varmı daha iyi foto. çekeni.........
  • ben de N1 düsünüyorum ama dokunmatik ekran olmasi beni cok dusunduruyor.
    T30 ün karizması da gercekten iyi.
    w70 i listemden cikarttim.

ama nikon s6 hala kafami kurcaliyor.
    IXUS 800 hakkında cok fazla bilgiye ulasamadim ama ozellik itibari ile iyi duruyor gibi.
    t30 mu, n1 mi s6 mi, sizce hangisi ?

quote:

Orjinalden alıntı: mempa

Senin fikrin ne

• ''Mempa''ya katılıyorum... Ayrıca profesyonel düşünmüyorsan kesinlikle T 30 al... Estetik açıdan harika bir alet... Fakat bu seçtiğin makinelerin için sadece N1'in sensörü 1/1.8''... Yani bu teknik üstünlük fotoğraf kalitesi açısından büyük önem taşıyor. Eğer fotoğraf kalitesine (kumlanma, gece çekimleri vs...) çok önem veriyorsan bunuda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim... Tabi diğerlerinin fotoğraf kalitesi kötü demiyorum kesinlikle ama N1 sensör boyutu açısından daha avantajlı olduğunu söylüyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: digitaldelisi

''Mempa''ya katılıyorum... Ayrıca profesyonel düşünmüyorsan kesinlikle T 30 al... Estetik açıdan harika bir alet... Fakat bu seçtiğin makinelerin için sadece N1'in sensörü 1/1.8''... Yani bu teknik üstünlük fotoğraf kalitesi açısından büyük önem taşıyor. Eğer fotoğraf kalitesine (kumlanma, gece çekimleri vs...) çok önem veriyorsan bunuda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim... Tabi diğerlerinin fotoğraf kalitesi kötü demiyorum kesinlikle ama N1 sensör boyutu açısından daha avantajlı olduğunu söylüyorum...

buyuk sensor her zaman daha avantajlidir ...... birde olympus sp-350 ye goz gezdirmeni tavsiye ederim fotograf kalitesi cok iyi olan bir makinadir , hem 8mp cozunurlugu var hemde sensoru 1/1.8 inch , raw cekim destegi full manuel cekim gibi kendi klasindaki makinalarda olmayan bircok ozelligide uzerinde barindiriyor ustelik 640*480 de 30 fps video cekimi var ..........

http://www.letsgodigital.org/en/camera/specification/1047/show.html bu da ozellikler tablosunun link i

sirkecide de cok uygun fiyata bulunabiliyor ....... 300 avro civarinda

• Bende baktım 'Olympus sp-350'ye... Çok iyi alet, 8 mp olması fazla bir avantaj olarak görünemez, bide boyut olarak ve estetik olarak diğer makinalara göre daha dezavantajlı ama 1/1.8''lik sensöre sahip olması çok iyi... Satın almak için düşünülebilir aslında ama sirkecide fiyatı 300 avro ise diğer makinalarla arasında pek fark yok demektir... Ayrıca, olympus son zamanlarda güzel aletlar yapmaya başladı... Fakat ısrarla kendi lensini kullanması biraz düşündürücü...
  • N1 peki kullanım açısından pratik bir alet mi ? yani ekranin dokunmatik olmasi dusunduruyor. Örnegin su an kullandıgım telefonumda dokunmatik ekran ve ekran surekli parmak izleri dolu oluyor, bu rahatsiz ediyor. birde cabuk cizilecek gibi, gerci evet koruyucu katman ile bu cozulebilir ama yine de soru işaretleri yaratıyor.

quote:

''Mempa''ya katılıyorum... Ayrıca profesyonel düşünmüyorsan kesinlikle T 30 al... Estetik açıdan harika bir alet... Fakat bu seçtiğin makinelerin için sadece N1'in sensörü 1/1.8''... Yani bu teknik üstünlük fotoğraf kalitesi açısından büyük önem taşıyor. Eğer fotoğraf kalitesine (kumlanma, gece çekimleri vs...) çok önem veriyorsan bunuda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim... Tabi diğerlerinin fotoğraf kalitesi kötü demiyorum kesinlikle ama N1 sensör boyutu açısından daha avantajlı olduğunu söylüyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: buzul

N1 peki kullanım açısından pratik bir alet mi ? yani ekranin dokunmatik olmasi dusunduruyor. Örnegin su an kullandıgım telefonumda dokunmatik ekran ve ekran surekli parmak izleri dolu oluyor, bu rahatsiz ediyor. birde cabuk cizilecek gibi, gerci evet koruyucu katman ile bu cozulebilir ama yine de soru işaretleri yaratıyor.

Kullanım açısından kesinlikle çok pratik ve eğlenceli olduğunu söyleyebilirim... Fakat dokunmatik ekran olduğu için mutlaka ekranda parmak izi kalıyor... Tabi makineden çıkan ve makinenin taşıyıcı askısına takabileceğin küçük kalemi kullanmazsan... Maalesef ben çoğu zaman dayanamayıp tırnağımı ve parmağımı kullandığım için bu sorunu büyük ölçüde yaşıyorum... ama makineyi aldığın gibi ekrana LCD koruma filtresi alırsan en azından kafan rahat olur... kısacası sadece dokunmatik ekranda kalabilecek izler için bu makineden vazgeçiyorsan yanlış yaparsın... Ama daha estetik görünümlü ve daha küçük, fakat manuel ayarları olmayan bu fiyat aralığında bir makine arıyorsan T 30 iyi bir tercih olur...

• quote:

Bende baktım 'Olympus sp-350'ye... Çok iyi alet, 8 mp olması fazla bir avantaj olarak görünemez, bide boyut olarak ve estetik olarak diğer makinalara göre daha dezavantajlı ama 1/1.8''lik sensöre sahip olması çok iyi... Satın almak için düşünülebilir aslında ama sirkecide fiyatı 300 avro ise diğer makinalarla arasında pek fark yok demektir... Ayrıca, olympus son zamanlarda güzel aletlar yapmaya başladı... Fakat ısrarla kendi lensini kullanması biraz düşündürücü...

Olympus lens uretiminde oldukca tecrubeli ve koklu bir firmadir lens uretimine medical aletler icin optik malzeme uretmekle baslamis bir firmadir gunumuzde kullanilan bircok medical goruntuleme araclarinda olympus un lensleri kullanilmaktadir guven le alabilirsiniz diger markalardan asagi kalir hic bir yani yok hatta viegnetting te diger firmalara gore daha basarili denebilir....4/3 lens mountlu e-500 makinamda ya olympus yada leica lens kullaniyorum .......

• quote:

Orjinalden alıntı: zalman

Olympus lens uretiminde oldukca tecrubeli ve koklu bir firmadir lens uretimine medical aletler icin optik malzeme uretmekle baslamis bir firmadir gunumuzde kullanilan bircok medical goruntuleme araclarinda olympus un lensleri kullanilmaktadir guven le alabilirsiniz diger markalardan asagi kalir hic bir yani yok hatta viegnetting te diger firmalara gore daha basarili denebilir....4/3 lens mountlu e-500 makinamda ya olympus yada leica lens kullaniyorum .......

Tamam iyi güzel ama, nedense Olympus lenslerle çekilen fotoğraflar Canon ve Carl Zeiss lensler kadar canlı olmuyo... medikal ve optik araçlarda çok başarılı olabilir ama fotoğrafçılık sektöründe sanırım hala diğer lenslerle yarışacak durumda değil... Tabii Olympus için kötü demiyorum, kesinlikle yanlış anlaşılmasın... Hatta oldukça iyi bile olduğunu söylüyorum...

• canon
  • canon ?

kafam karısıyor yine... :)

quote:

Orjinalden alıntı: serdaruma

canon
  • Abi kafan karışmasın ya, git Sony N1 i al, ben öyle yaptım

Sony T30 alcam diyodum ama ileriye dönük olarak, manuel özelliğini kullanırım ilerde diye gittim Sony N1 i şipşak aldım. Sendeki kararsızlığın 2 katı da bende vardı gördüğün gibi.

Emin ol pişman asla değilim. Seni de N1 ci yapalım kurtul bu eziyetten be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mempa -- 18 Ağustos 2006; 1:53:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: serdaruma

canon

Bence de
  • 1. ixus 800- 2. sony w70- 3. sony n1 -4. sony t30 - 5. nikon s6
  • valla diğerlerini bilmem ama t30 ve n1 arasında kalırsan eğer n1 tercih et çünkü n1 in manuel ayarları t serisine göre baya yüksek.ben olsam n1 alırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mempa

Abi kafan karışmasın ya, git Sony N1 i al, ben öyle yaptım

Sony T30 alcam diyodum ama ileriye dönük olarak, manuel özelliğini kullanırım ilerde diye gittim Sony N1 i şipşak aldım. Sendeki kararsızlığın 2 katı da bende vardı gördüğün gibi.

Emin ol pişman asla değilim. Seni de N1 ci yapalım kurtul bu eziyetten be

Kardeş sen T 30' siparişi verdim dememişmiydin yaww... neyse hayırlı olsun DSC-N1'in... Kafana takılan bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım... Bende şubat ayından beri kullanıyorum... Son derece memnunum...

quote:

Orjinalden alıntı: alumsum_89

valla diğerlerini bilmem ama t30 ve n1 arasında kalırsan eğer n1 tercih et çünkü n1 in manuel ayarları t serisine göre baya yüksek.ben olsam n1 alırdım.

Kesinlikle katılıyorum... ama manuel ayarlara önem vermeyenler içinde T 30 mükemmel bi seçim olur... Estetik açıdan harika bir alet... DSC-N1 'deki teknik özellik ve ayarlar, T 30'daki estetik ve taşınabilirlik aynı makinede olsaydı müthiş olurdu sanırım... Ama heralde bu durum bir satış stratejisi, yoksa T 30'a tam manuel ayar koymak çok zor bişey olmasa gerek...

• e tabiyki satış stratejisi adamlar akıllı birinde olanı birine koymuyolar
    yanlız şöyle bişey var n1in görüşünü de çoğu makinadan kat kat daha iyi ayrıca t30 un n1den daha büyük olması gerekiyo 2sindede 3inç ekran ama birinde bide tuş takımı var yanında..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.